24 października 2023r. we wtorkowe przedpołudnie odbyło się spotkanie z młodszym aspirantem Marcinem Dębowskim z uczniami klas IV i V, które miało na celu edukację dzieci na temat cyberprzemocy i odpowiedzialności w sieci. Pan Marcin wyjaśnił, że cyberprzemoc to wszelkie zachowania wirtualne, które mogą krzywdzić innych ludzi. Przypomniał, że niedopuszczalne są obraźliwe komentarze, pogróżki czy wyzywanie w sieci. Pan policjant wyraźnie zaznaczył, że każdy użytkownik Internetu ponosi odpowiedzialność za swoje działania online, zachęcając dzieci do szanowania innych oraz do zgłaszania przypadków cyberprzemocy. W trakcie spotkania podkreślono, że w sieci obowiązują te same zasady etyki, co w życiu codziennym, i że złe zachowanie online ma realne konsekwencje. Zachęcał uczniów do szukania pomocy u dorosłych. Spotkanie skłoniło uczniów do refleksji na temat bezpiecznego korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnej.
- 25paź
- 25paź
2023-10-23 - Narkotyki - najlepsze wyjście NIE wchodzić
23 października odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne dla uczniów klasy 6 i 7. Tematem spotkania były: "Narkotyki - najlepsze wyjście NIE wchodzić", które miało na celu edukację i świadomość młodzieży na temat zagrożeń związanych z narkotykami oraz promowanie zdrowego stylu życia. Warsztaty poprowadziła Pani Agnieszka Kowalska - Pastuszek z PROGRESS - Instytutu Rozwoju Edukacji. Zaproszony gość przybliżył uczniom definicję i rodzaje narkotyków, wpływ ich używania na zdrowie fizyczne i psychiczne. Pani Agnieszka przestrzegała, że najlepiej nie wchodzić w świat narkotyków, a dążyć do zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia. Spotkanie zostało sfinansowane z Gminnej Komisji do spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
2
- 23paź
2023-10-20 - Edukacyjne spotkanie uczniów klasy VI i VII z policją
20 października z inicjatywy p. Moniki Barańskiej zostało zorganizowane spotkanie młodzieży z mł. asp. Marcinem Dębowskim z Powiatowej Komendy Policji w Słupcy.
Tematem spotkania była: "Odpowiedzialność karna nieletnich wobec przemocy fizycznej i psychicznej" oraz "Konsekwencje prawne za wymuszenia i rozboje, niszczenie mienia prywatnego i społecznego".
Spotkanie policji z młodzieżą to ważne wydarzenie mające na celu edukację i świadomość młodych ludzi na temat konsekwencji swoich działań. Zaproszony gość przybliżył uczniom m.in.::
- definicję i rodzaje przemocy fizycznej i psychicznej,
- przedstawił konkretne przykłady zachowań, które mogą być uznane za przemoc,
- omówił przepisy prawa dotyczące nieletnich sprawców oraz konsekwencje takiego zachowania.
Takie spotkanie ma na celu nie tylko informowanie młodzieży o konsekwencjach przemocy, ale także zachęcanie do budowania zdrowych i szanujących relacji w społeczności. Dodatkowo, może pomóc w prewencji i zmniejszeniu przypadków przemocy wśród nieletnich.
- 17paź
2023-10-16-20 - CodeWeek 2023 w SP Drążna
Minecraft to gra, na punkcie której zwariował świat. Rozległe krainy zbudowane są w niej z sześciennych bloków i kształt ten nie oszczędza nikogo i niczego - nawet kura czy krowa są kanciaste. Dwa lata temu było na świecie ponad 140 milionów aktywnych graczy Minecrafta, a wśród nich także nasi uczniowie. Wkraczają oni do tego świata z błyskiem w oku i z pełnym zaangażowaniem, znikają w nim na długie godziny.
Ta gra jest jednak także potężnym i wyjątkowym narzędziem edukacyjnym - uczy współpracy, kreatywności, krytycznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Właśnie te cechy skłoniły do jej wykorzystania w szkole w Drążnej w czasie tegorocznej edycji projektu Code Week. Uczniowie starszych klas mieli możliwość wykorzystać swoje doświadczenia i umiejętności w Minecraft i w czasie lekcji informatyki, a także po lekcjach w swoich domach. Najpierw poszukiwali odpowiedzi na pytania: QUIS? (łac.) Kto zaprojektował lub zlecił budowę?, CUR? (łac.) Dlaczego powstał ten budynek? Jak Rzymianie z niego korzystali? i CUM? (łac.) Kiedy budynek powstał?, a gdy już wiedzieli więcej o budowlach starożytnego Rzymu odwzorowywali je w wirtualnym świecie Minecraft Education.
Dzięki zajęciom uczniowie mogli połączyć naukę i rozrywkę, programowanie z poznawaniem dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, informatykę z historią. Niektórzy rozwiązywali te same problemy konstrukcyjne, jakie napotykali budowniczowie akweduktów kilka tysięcy lat wcześniej, inni planowali i organizowali prace zespołów, by odtworzyć potężne Colloseum i nie od razu, ale blok po bloku, budowali Rzym…
Organizatorami wydarzenia CodeWeek odbywającego się w szkole w Drążnej w dniach 16-20 października 2023r. byli Mirosław Jadrych (klasy IV-VII) oraz Honorata wiatrowska (klasy I, III).
29
- 19paź
2023-10-17 - Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie
17 października nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowej Edycji „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. To wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
O tym jak ważne jest czytanie i sięganie po lektury od najmłodszych lat nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego z dużym entuzjazmem dołączyliśmy do tego wspaniałego wydarzenia. Uczniowie podczas długiej przerwy czytali w różnych miejscach naszej szkoły przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej ulubione książki. Oprócz uczniów i nauczycieli w akcji brała udział Pani Dyrektor szkoły Danuta Samul jak również zaproszeni goście: Dyrektor Publicznej Biblioteki Gminy Słupca w Cieninie Zabornym Pani Monika Paszek oraz Pani Magdalena Kusiołek pracownik tej biblioteki, które czytały fragmenty książki najmłodszym uczniom naszej szkoły. Następnie uczniowie przebrani za bohaterów bajek prezentowali swoje piękne stroje. Po prezentacji uczniowie rozwiązywali quizy na temat znajomości bajek i ich bohaterów. Na koniec Pani Dyrektor Biblioteki dziękując za zaproszenie wręczyła naszym dzieciom książki, które zasilą zbiory naszej biblioteki.
36
- 17paź
2023-10-16 - Konkurs Piosenki poświęconej Papieżowi - Świętemu Janowi Pawłowi II
16 października 2023r. uczestniczyliśmy w konkursie Piosenki poświęconej Papieżowi - Świętemu Janowi Pawłowi II. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III Karol Manc, który wykonał piosenkę pt. „Kochamy Cię Janie Pawle II” i otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę specjalną Wójta Gminy Słupca Grażyny Kazuś. Gratulujemy!
2
- 13paź
2023-10-13 - Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć - Janusz Korczak
Dnia 13.10.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Przedstawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Karoliny Pokrop i Pana Grzegorza Wysockiego. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Na zakończenie Akademii głos zabrała p. Dyrektor Danuta Samul, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie, wręczając Nagrody Dyrektora: Pani Barbarze Bereszyńskiej, Pani Monice Barańskiej, Pani Marcie Grabarskiej, Pani Justynie Goli, Panu Grzegorzowi Wysockiemu, Pani Karolinie Pokrop, Pani Honoracie Wiatrowskiej, Pani Justynie Kapuścińskiej, Pani Joannie Skrzydlewskiej, Pani Wioletcie Wojciechowskiej, Panu Tomaszowi Borowcowi. Życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
10
- 11paź
2023-10-10 - "Młodzi głosują" to lekcja demokracji w praktyce
Nasza szkoła, podobnie jak 754 szkoły w Polsce, uczestniczyła w projekcie „Młodzi głosują 2023”.
W tygodniu przed otwarciem lokali wyborczych grupa uczestników i uczestniczek przeprowadziła symulację wyborów w szkole. Pod opieką nauczyciela pana Marcin Majdeckiego i ze wsparciem dostarczonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w postaci poradników, materiałów oraz wskazówek społeczność uczniowska zyskała okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na komitety wyborcze i dać znać o swoich poglądach. Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie oraz historii uczniowie dowiedzieli się więcej o roli Sejmu i Senatu, ordynacji wyborczej czy neutralności politycznej.
Młodzi mają głos!
Organizacja symulacji wyborów w szkole NIE JEST agitacją wyborczą, JEST działaniem edukacyjnym, obywatelskim i profrekwencyjnym.
Projekt "Młodzi głosują 2023" jest prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
4
- 09paź
2023-10-05-06 - Wycieczka do Krakowa
Uczniowie klasy IV wraz z opiekunami - p. Anną Kozłowską i p. Barbarą Bereszyńską, uczestniczyli w wycieczce do Krakowa w dniach 05 – 06.10.2023r. Pierwszą atrakcją była wizyta w parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Dzieci korzystały z różnorodnych atrakcji, od emocjonujących rollercoasterów po zabawy wodne. To był dzień pełen uśmiechów i radości. Nocleg czwartoklasiści spędzili w przytulnym hotelu w Oświęcimiu. Drugiego dnia – po pysznym śniadaniu – grupa wyruszyła do Krakowa. Uczniowie spacerowali po krakowskim Rynku, słuchając ulicznych artystów, podziwiając pomnik Adama Mickiewicza, urokliwe kamienice i uliczki wypełnione kawiarniami i sklepikami. Zwiedzając Sukiennice, mogli nacieszyć oko rękodziełem i pamiątkami, które zakupili dla swoich najbliższych. Wizyta w Centrum Nauki i Zmysłów była kolejnym punktem programu. Tam uczniowie mogli bawić się i uczyć jednocześnie. Interaktywne wystawy i eksperymenty ,,W stronę światła” skłoniły czwartoklasistów do refleksji na temat reguł rządzących światem, zastanowienia się czy dźwięk może mieć swój własny kształt i jakiego koloru jest cień. Uczniowie kreowali świat własnymi rękoma, a dzięki magicznemu piaskowi zmieniającemu kolory stworzyli góry, jeziora, doliny… Po eksperymentach nadszedł czas na zwiedzanie komnat Zamku na Wawelu. Była to podróż w czasie, podczas której czwartoklasiści mogli poznać historię Polski, oglądając piękne sale i eksponaty. Po wyczerpującym, ale niezwykle interesującym dniu uczniowie udali się w podróż powrotną. Wycieczka do Krakowa była niezapomnianym przeżyciem, dostarczyła mnóstwo radości i wspomnień, które będą uczniom z pewnością towarzyszyć przez całe życie.
10
- 09paź
2023-10-06 - Kibicuj z klasą
Kibicuj z klasą - Lech Poznań-Puszcza Niepołomice
W piątkowy wieczór na stadionie w Poznaniu odbył się mecz 11 kolejki Ekstraklasy. Na trybunach było ponad 25 tysięcy kibiców, a wśród nich nasi uczniowie :)!
Jedenastu uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów z Drążnej z zapałem kibicowało wielkopolskiej drużynie. Dla większości było to pierwsze takie doświadczenie, ale wielki stadion nikogo nie onieśmielił. Kolejorz bardzo chciał zrehabilitować się za ostatnie spotkanie w Szczecinie i to mu się udało. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem, więc radości nie było końca. Wygraliśmy 4:1!3
- 05paź
- 05paź
2023-10-04 - Kiermasz ciast
Uczniowie klasy VII wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu panią Moniką Barańską przeprowadzili kolejną akcję charytatywną na terenie szkoły. Tym razem zbieraliśmy pieniążki dla pana Arkadiusza Lisa ze Słupcy, który choruje na raka mózgu. Dziękujemy za wrażliwość otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy i bezinteresowną chęć czynienia dobra.
- 05paź
2023-10-04 - Program Profilaktyczny Debata
4 października 2023 roku uczniowie kl. VI i VII wzięli udział w zajęciach Programu Profilaktycznego Debata, który ma na celu opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród młodzieży. Warsztaty prowadziła Pani Ewelina Zbyszewska-Olejnik – psycholog. Działanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
- 05paź
2023-10-03,04 - Mistrzostwa Gminy Słupca w unihokeju
3 i 4 października na Hali w Kowalewie Opactwie odbyły się Mistrzostwa Gminy Słupca w unihokeju dziewcząt i chłopców w kategorii klas VI i młodszych. Nasze drużyny zajęły V miejsce.
Skład drużyny dziewcząt: Zuzanna Andrzejewska, Zuzanna Małecka, Julia Kalecka, Amelia Kalecka, Martyna Chorążyczewska, Zuzanna Miętkiewicz, Marcelina Siuda, Lena Kolska, Julia Jóźwiak.
Skład drużyny chłopców: Igor Witowski, Tymoteusz Gurgas, Miłosz Piński, Krzysztof Szacowny.
Opiekun: Grzegorz Wysocki
4
- 03paź
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Już wkrótce tegoroczna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie odbędzie się także u nas!
Szczegóły wkrótce, a na razie zapraszamy do rozgrzewki online ;-)
Odpowiedz na 5 pytań z tabliczki mnożenia i zdobądź tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA!
Przejdź do Egzaminu
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to tylko jeden szczególny dzień, ale tabliczką mnożenia zajmujemy się codzinnie: używamy jej w szkole, w domu, w sklepie...
Nasi uczniowie biorą też udział w kilkumiesięcznych potyczkach z tabliczką mnożenia - do marca (do Dnia Matematyki i Liczby pi) będą się zmagać o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. A w międzyczasie mogą podjąć także inne wyzwania, jak choćby ostatnie: Zaszyfrowana tabliczka mnożenia, z którym najszybciej prawidłowo poradziła sobie uczennica kl. VI Julia Kalecka.
- 05paź
2023-09-29 - Dzień Głośnego Czytania
29 września w kl. I i III obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie kl. III z zaangażowaniem czytali swoim młodszym koleżankom i kolegom „Rzepkę” Juliana Tuwima. Pierwszoklasiści co prawda dopiero zaczynają przygodę z czytaniem, ale chętni uczniowie również spróbowali własnych sił i trzeba przyznać, że poszło im całkiem dobrze. Zachęcajmy dzieci do czytania, bo jak powiedziała wielka poetka, Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
1
- 03paź
2023-09-29 - Wieczór w szkole
29 września 2023r. w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia integracyjne dla uczniów klasy IV i V, które rozpoczęły się nauką tańca jazzowego. Instruktorem była pani Amelia Nowak, dwukrotna mistrzyni Polski w stylach tanecznych modern i jazz. Po intensywnym treningu uczestnicy mieli okazję zrelaksować się i porozmawiać z panią Amelią o jej pasji do tańca oraz o trudach i radościach rywalizacji na najwyższym poziomie. Później nadszedł czas na posiłek oraz zabawy i konkurencje sportowe, a także muzyczne. Spotkanie integracyjne zakończyła projekcja filmu ,,Czerwone krzesło” i o północy wszyscy rozeszli się do domów. Zajęcia integracyjne były pełne emocji i niezapomnianych chwil. Dzięki nim uczniowie mogli lepiej się poznać, zacieśnić więzi przyjaźni oraz wspólnie spędzić czas w aktywny i twórczy sposób.
13
- 03paź
2023-09-29 - Europejski Dzień Sportu Szkolnego
W piątek 29 września 2023r. nasza szkoła świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - RSSD). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.
To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji!
W tym dniu wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach, w grach wielkoformatowych (szachy), biegach Coopera oraz bawiły się na zajęciach wykonując zadania z edukacji w ruchu w języku angielskim. Dla klasy VI i VII został zorganizowany wyjazd do parku trampolinDziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział
6
- 02paź
2023-09-29 – Nasz udział w programie FitSchool
W dniach 25-29 września nasza szkoła brała udział w programie FitSchool. Założeniami były:
- umacnianie potencjału zdrowia dzieci poprzez zwiększenie poziomu aktywności fizycznej,
- poprawa sprawności krążeniowo-oddechowej,
- zwiększenie siły gorsetu mięśniowego,
- usprawnienie zmysłu kinestetycznego,
- poprawa zdolności motorycznych,
- zwiększenie wiedzy dzieci na temat związku aktywności fizycznej ze zdrowiem,
- zwiększenie kompetencji nauczycieli wychowania fizycznego w zakresie pełnienia roli promotorów zdrowia.
Program skierowany był do uczniów klas I-III. Fundacja Medicover bezpłatnie udostępnił gotowe zajęcia w formie filmów treningowych. Były to ćwiczenia ruchowe o umiarkowanej i średniej intensywności w formie zajęć śródlekcyjnych. Zasadniczym zadaniem Treningu 3 min było pobudzenia układu krążeniowo – oddechowego
oraz narządu ruchu w formie tzw. „przerwy dla mózgu” celem poprawy zdolności poznawczych oraz zwiększenia zaangażowania dzieci w proces uczenia się.
Koordynatorem szkolnym programu FitSchool była Pani Monika Barańska.
3
- 01paź
2023-09-29 - wyjazd klasy VI i VII
Piątkowe popołudnie w ramach wyjazdu integracyjnego uczniowie klasy VI i VII spędzili w parku trampolin @stacja grawitacja oraz w kinie Helios w Poznaniu. Była to także świetna okazja do spędzenia czasu wolnego w sposób aktywny. Organizatorami wyjazdu były panie Monika Barańska i Marta Grabarska.
- 29wrz
2023-09-29 - Dzień Chłopca w naszej szkole!
Dzień pełen niespodzianek. Rada Rodziców przygotowała dla uczniów watę cukrową i pyszny popcorn. Natomiast Samorząd Uczniowski złożył wszystkim chłopcom życzenia i obdarował ich słodkimi lizakami i pomysłowymi bonami Jamesa Bonda 007 na NIEPYTANIE.
Chłopcy byli zachwyceni i z pewnością długo nie zapomną tego dnia!
19
- 29wrz
2023-09-28 - Laptop dla ucznia
28 września 2023r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej odbyło się uroczyste przekazanie laptopów dla uczniów klasy 4. Program „Laptop dla ucznia” realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji - to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Program zakłada, że każdy uczeń klasy 4 szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystywany do nauki, rozwoju talentów i zainteresowań.
5
- 29wrz
2023-09-27 - Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"
Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie propagującej znajomość literatury narodowej. Wydarzenie miało miejsce 27 września. Lekturą 12. edycji Narodowego Czytania była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.
Do udziału w tegorocznej akcji zachęcały słowa Prezydenta RP Andrzeja Dudy: „To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu.”
Na uwagę zasługuje fakt, że „Nad Niemnem” to jeden ważniejszych utworów podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.
Po krótkim wprowadzeniu w klimat lektury rozpoczęliśmy czytanie fragmentów powieści obrazujących życie rodziny Bohatyrowiczów, opisujących piękno przyrody i historię Jana i Cecylii.
Po lekturze, przy słodkim poczęstunku, mogliśmy jeszcze kameralnie porozmawiać.
Dziękujemy wszystkim, którzy docenili wartość czytania i przyjęli nasze zaproszenie do wspólnego spędzenia wrześniowego popołudnia.
W Narodowym Czytaniu „Nad Niemnem” w szkole w Drążnej wzięli udział Goście: Pani Genowefa Waliszewska, Pani Alina Kujawa, Rodzice: Pani Agnieszka Kukulska, Pani Alina Kostyszyn, Pani Małgorzata Pińska, Pani Katarzyna Siuda, Pani Joanna Jóźwiak, Pani Alicja Nazaruk, Pani Justyna Manc, Pan Marek Dąbrowski, Pan Krzysztof Grochowski, Nauczyciele: Pani Danuta Samul, Pani Anna Kozłowska, Pani Justyna Gola, Pani Karolina Pokrop, Pan Mirosław Jadrych, Pan Marcin Majdecki, Pan Grzegorz Wysocki oraz Uczniowie: Damian Kukulski, Nikodem Czerniejewski, Dawid Drzewiecki.
Dziękujemy i liczymy na Waszą obecność za rok!
29
- 03paź
2023-09-27 - Inauguracja sportowego roku szkolnego w Powiecie Słupeckim
W środę 27 września w Zagórowie miała miejsce inauguracja sportowego roku szkolnego w Powiecie Słupeckim. Wraz z tym wydarzeniem odbyły się Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W kategorii klas VI i młodszych udział wzięły dziewczęta z naszej szkoły.
Skład naszej sztafety: Julia Kalecka, Zuzanna Małecka, Julia Jóźwiak, Amelia Kalecka, Marcelina Siuda, Zuzanna Miętkiewicz, Martyna Chorążyczewska.
Opiekun: Grzegorz Wysocki.
- 26wrz
2023-09-25 - Koncert Szkoły Muzycznej YAMAHA w Słupcy
25 września 2023r. uczniowie i nauczyciele wzięli udział w przepięknym koncercie promującym muzykę i Szkołę Muzyczną Yamaha w Słupcy. Pięknie dziękujemy.
8