Szkoła Podstawowa
im. Polskich Noblistów w Drążnej
2020-10-20 - Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie w szkole w Drążnej
Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie w szkole w Drążnej
   20 października 2020 roku na wszystkich przerwach cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w pierwszej międzynarodowej edycji Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Organizatorem tej akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, a na terenie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej - Danuta Samul i Grzegorz Wysocki.
   Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu.
   Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
   W naszej szkole na przerwach czytali uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły w wybranym przez siebie miejscu. Najmłodszym uczestnikom akcji czytali nauczyciele i starsi uczniowie. Jesteśmy przekonani, że zeszłoroczny rekord, w którym wzięło udział 158809 osób z 991 placówek zostanie pobity, a my będziemy mieć w tym swój udział.
DS
 
 
 
 
2020-10-15 - Nasi ósmoklasiści wzięli udział w Światowym Dniu Mycia Rąk
By zwrócić uwagę na problem brudnych rąk, UNICEF zainicjował w 2008 roku jako akcję edukacyjną obchody Światowego Dnia Mycia Rąk. 15 października 2020r. uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej włączyli się do obchodzonego na całym świecie Światowego Dnia Czystych Rąk. W związku z epidemią koronawirusa tematyka mycia rąk stała się dodatkową okazją do tego, aby głośno mówić, jak ważne dla naszego zdrowia są prawidłowe nawyki higieniczne. Brudne ręce powodują choroby układu oddechowego, pokarmowego i skóry. Na lekcji chemii uczniowie zrobili mydło oraz przygotowali prezentację multimedialną na temat środków czystości. Na zakończenie lekcji młodzież zaprezentowała, w jaki sposób należy prawidłowo myć ręce.
ES
 
 
2020-10-13 - Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Za trud, za uśmiech, za serce …  Dziękujemy!
     Dzień Komisji Edukacji Narodowej to dzień szczególny, w którym składamy podziękowania tym, którzy dbają o nauczanie i wychowanie młodych pokoleń. Również w naszej szkole był to dzień wyjątkowy za sprawą przepięknych życzeń od uczniów, Rodziców, organu prowadzącego szkołę, kuratorium, ministerstwa.
     Samorząd Uczniowski, w imieniu wszystkich Uczniów, złożył Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń przyłączyli się także przedstawiciele Rady Rodziców.  Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej postanowili włączyć się w zbiórkę na rzecz schroniska w Katarzynowie i zamiast tradycyjnych kwiatów, zgodnie z wcześniejszym apelem – przekazali karmę dla psiaków. 
      Na zakończenie spotkania Pan Mirosław Jadrych, w imieniu Pani Dyrektor Danuty Samul, wręczył nagrody dla nauczycieli i pracowników szkoły gratulując osiągnięć i życząc wszystkim dalszych sukcesów. Nagrodzeni w 2020 roku nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej to:
Anna Majdecka – nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty,
Anna Kozłowska – Medal Komisji Edukacji Narodowej,
Monika Barańska – nagroda Wójta Gminy Słupca,
      Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: Justyna Gola, Marta Grabarska, Anna Kozłowska, Edyta Selka, Grzegorz Wysocki, Mirosław Jadrych, Barbara Bereszyńska, Marcin Majdecki, Justyna Kapuścińska.
DS, MG
 
 
2020-10-12 - #CodeWeek w szkole w Drążnej
   Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom i stawia przed nami coraz to nowe wyzwania.
   W dniach 12-16 października 2020r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej po raz kolejny włączyli się do europejskiej akcji nauki kodowania, programowania i poznawania świata algorytmów.
   W czasie Tygodnia Kodowania uczniowie realizowali pod opieką pani Beaty Zawieruchy, pani Justyny Marszałkowskiej i pana Mirosława Jadrycha różnorodne działania rozwijające ich umiejętności programistyczne.
   Uczniowie klasy II przenieśli się w świat gier, do którego zostali wprowadzeni poprzez tworzenie gier planszowych na dużych arkuszach papieru. Kolejnym etapem było zagranie w stworzoną grę, kiedy to każdy uczeń miał okazję samodzielnie przejść całą planszę - w tym celu zostały stworzone dwuosobowe zespoły, jedna osoba „sterowała” używając prostych komend typowych dla programowania, a druga - słuchała komunikatów i postępowała zgodnie z nimi. Kolejnym etapem było tworzenie interaktywnych historyjek, animacji czy gier w środowisku Scratch.
   Zajęcia przeznaczone dla klasy III realizowane były w dwóch grupach, które wyznaczały dla siebie miejsce docelowe z zakodowaną trasą i umieszczonymi na niej zadaniami. Każda z grup, aby dotrzeć do miejsca docelowego realizowała przygotowany kod i rozwiązywała zagadki, a każda rozwiązana zagadka zbliżała dzieci do wyznaczonego miejsca. Dzięki takiej konstrukcji działań dzieci uczyły się kodowania oraz realizowania zakodowanego algorytmu.
   Z kolei uczniowie klas starszych swoje umiejętności kodowania i algorytmizacji ćwiczyli i rozwijali sterując wirtualnym bohaterem w taki sposób, by ten wykonując stworzony kod realizował coraz bardziej rozbudowane zadania. Wykonanie każdego zadania pozwalało na osiąganie coraz wyższych poziomów zaawansowania i uruchamiało kolejne wyzwania algorytmiczne i programistyczne.
MJ
 
2020-10-06 - drużyna z Drążnej Mistrzem Gminy Słupca w unihokeju
06 października 2020r. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kowalewie Opactwie odbyły się zawody sportowe o Puchar Wójta Gminy Słupca w unihokeju dziewcząt i chłopców w kategorii klas IV-VI. W zawodach wzięły udział cztery zespoły dziewcząt i pięć zespołów chłopców. Oprócz drużyny z Drążnej w kategorii chłopców w turnieju grali również uczniowie ze szkół w Koszutach, Młodojewie, Cieninie Kościelnym oraz Kowalewie Opactwie. Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym". Drużyna z Drążnej po trzech wygranych i jednym zremisowanym meczu zajęła w rozegranych zawodach pierwsze miejsce i zdobyła tytuł Mistrza oraz Puchar Wójta Gminy Słupca.
Wyniki rozgrywek drużyny z Drążnej:
Drążna - Kowalewo Opactwo 3:1
Koszuty - Drążna 1:1
Drążna - Młodojewo 1:0
Drążna - Cienin Kośćielny 3:0
Szkołę z Drążnej reprezentowali: Damian Kukulski, Filip Wróblewski, Łukasz Grzelak, Konrad Grzelak, Paweł Kalecki, Oliwier Walisiak, Jakub Kozłowski, Gracjan Sypniewski pod opieką pana Grzegorza Wysockiego.
GW
 
 
2020-10-02 - Internetowy konkurs matematyczno-logiczny ARCYMISTRZ MNOŻENIA
Zapraszamy społecznośc naszej szkoły do udziału w Internetowym konkursie matematyczno-logicznym ARCYMISTRZ MNOŻENIA organizowanym w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
1. Udział w konkursie jest bezpłatny.
2. Termin: 05.10.2020-17.10.2020.
3. Konkurs rozgrywany jest w 5 kategoriach:
  ALFA - klasy IV i młodsi,
  BETA - klasy V i VI,
  GAMMA - klasy VII i VIII,
  TEACHER - nauczyciele, koordynatorzy, dyrektor szkoły
  OPEN - Rodzice naszych uczniów.
4. Zadania konkursowe to łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.
5. Harmonogram:
  Rejestracja - 29.09-5.10.2020
  I ETAP - eliminacje - 5-7.10.2020
  Ogłoszenie wyników I ETAPU - 12.10.2020
  Finał - 17.10.2020, godz. 9:00 (7:00 UTC)
  Ogłoszenie wyników finału - 18.10.2020, godz. 12:00
6. Jak się ZAREJESTROWAĆ?
  Każdy uczestnik wchodzi na stronę rejestracji wmtday.org/pl/app/contest/register i wprowadza KOD, który otrzymał od nauczyciela - szkolnego Koordynatora. Następnie zakłada indywidualne konto uczestnika, podając swój adres mailowy, klasę, rocznik oraz imię i nazwisko.
7. Przebieg I ETAPU (ELIMINACJI)
  Etap ten trwa 3 dni (od 5.10.2020, godz. 12:00 do 8.10.2020, godz. 12:00). Każdego dnia uczestnicy logują się na swoje konto i pobierają (w pliku pdf) zestaw składający się z 6 zadań (każda kategoria ma swój zestaw). Uczestnicy mają 24 godziny na ich rozwiązanie i przesłanie odpowiedzi. Odpowiedzi do zadań należy przesyłać za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie konkursu. Przy każdym zadaniu podana jest informacja o jego wartości punktowej. Za każdą poprawną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje punkty (tyle, ile wynosi jego wartość punktowa). Za błędną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje 0 punktów. Na podstawie łącznej liczby punktów zdobytych w etapie eliminacyjnym ustala się kolejność miejsc w poszczególnych kategoriach: im więcej punktów, tym wyższe miejsce. Do FINAŁU kwalifikują się miejsca od 1 do 30.
8. Przebieg FINAŁU: Uczestnicy mają 90 minut na rozwiązanie zestawu zadań. O kolejności miejsc w ramach finału decyduje liczba zdobytych punktów. W przypadku równej liczby punktów decyduje czas przesłania odpowiedzi.
9. Nagrody: Za miejsca I-III (w każdej kategorii) przyznawane są medale, dyplomy, Karty Grabowskiego "Tabliczka mnożenia", plecak i piórnik. Za miejsca IV-X (w każdej kategorii) - dyplom, plecak i piórnik.
 
Zapraszamy do udziału w Konkursie - każdy członek społeczności naszej szkoły może sprawdzić swoje umiejętności!
 
Konkurs Arcymistrz Mnożenia jest elementem tegorocznej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jak czynimy od kilku lat, także i w tym roku włączyliśmy się w naszej szkole i realizowaliśmy działania obchodów Dnia Tabliczki Mnożenia. Jednak w tym roku skupiliśmy się na działaniach prowadzonych przede wszystkim w naszej szkole i w uczniowskich domach. Uczniowie - eksperci od tabliczki mnożenia, egzaminowali w szkole uczniów i nauczycieli, a tym którzy podołali tabliczkowym wyzwaniom wręczali certyfikaty Eksperta.
MJ
 
 
2020-10-02 - Międzynarodowy Dzień bez Przemocy
Międzynarodowy Dzień bez Przemocy
2 października 2020r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. We wszystkich klasach odbyły się pogadanki na temat przemocy i jej konsekwencji. W klasach 1-3 wychowawcy czytali bajkę terapeutyczną "Tomek i czarny kruk”, a następnie przeprowadzili rozmowy na temat zachowań agresywnych oraz wyrażania emocji tak, by nie krzywdzić innych. Podsumowaniem działań było przyłożenie dłoni na plakacie STOP PRZEMOCY oraz wypisanie zakazów związanych z przemocą. Nauczyciele uświadomili też uczniów gdzie mają szukać pomocy w razie doświadczenia przemocy.
DS
 
 
 
2020-09-29 - 2020-10-01 - Sprzątamy świat!
W dniach 30 września i 1 października 2020r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej wzięli udział w konkursie edukacyjnym „Herlitz #ekowyzwanie”.
Zadanie polegało na realizacji przez opiekuna zespołu przy udziale uczniów zadania polegającego na wyborze miejsca w okolicy szkoły, które jest zaśmiecone, zrobienie zdjęcia przed akcją, a następnie uporządkowanie miejsca przy użyciu rękawiczek i worków i zrobienie zdjęcia z efektami sprzątania.
W zadaniu udział brała klasa VII i VIII z opiekunami – panią Edytą Selką i panem Marcinem Majdeckim. Udało się  posprzątać teren blisko szkoły, sklepu i drogę na szkolne boisko. Łącznie zebraliśmy 7 worków śmieci. Efekty naszej pracy możecie zobaczyć na zdjęciach.
MM
 
2020-09-30 - Dzień Chłopca klasy VII i VIII
Ostatniego dnia września z okazji Dnia Chłopca, uczniowie klasy VII i VIII wraz z wychowawcami i rodzicami spotkali się na ognisku integracyjnym. Ognisko integracyjne to szansa na lepsze poznanie się, spędzenie miło czasu, zabawę oraz pieczenie kiełbasek na świeżym powietrzu. Spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze, nie  było czasu na nudzenie się, a wszystkim dopisywał bardzo dobry humor. Znakomita atmosfera ogniska przyczyniała się do lepszego poznania kolegów, koleżanek, rodziców i nauczycieli, którzy pokazali, że stanowią zgraną społeczność.
ES
 
 
2020-09-30 - Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców
   30 września 2020r. na boisku sportowym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Zawody zainaugurowały sport szkolny w naszym powiecie.
   Do rywalizacji chłopców w kategorii klas IV-VI przystąpili uczniowie ze szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej. Sztafeta składała się z sześciu uczniów i każdy z nich miał do przebiegnięcia dystans ok. 800m. Uczniowie naszej szkoły zostali sklasyfikowani na XI miejscu. Szkołę z Drążnej reprezentowali: Łukasz Grzelak, Konrad Grzelak, Paweł Kalecki, Damian Kukulski, Dawid Drzewiecki,a opiekunem grupy był pan Grzegorz Wysocki.
GW
 
 
2020-09-29 - Paintball Laserowy klasy VI i VII
   W dniu 29 września 2020 roku uczniowie klasy VI i VII spędzili wrześniowe popołudnie na wspólnej zabawie. Młodzież pojechała do Wrześni na Paintball Laserowy, który jest sportem zespołowym, gdzie gracze konkurują ze sobą w dwóch zespołach, ucząc się "zdrowej rywalizacji". Laser Tag łączy ze sobą sport i grę komputerową na żywo. Wspólne spędzanie wolnego czasu sprzyja integracji uczniów, rozwijaniu swoich zainteresowań. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.
AK
 
 
2020-09-29 - Akcja Narodowe Czytanie
   Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Podczas tegorocznej, dziewiątej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania "Balladynę" Juliusza Słowackiego. To wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania listopadowego oraz rozmów nad wspólną historią i przyszłym losem narodu polskiego.
   Uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły czytali fragmenty dramatu podczas wspólnego spotkania w dniu 29 września 2020r. Odtwórcami głównych ról byli: Martyna Rewers - Alina, Roksana Gołdych - Balladyna, Patrycja Baranowska - Wdowa, Bartłomiej Purul - Kirkor.
   Dziękujemy Wam, Drodzy Uczniowie, za przygotowanie się do czytania „Balladyny” Juliusza Słowackiego oraz piękną postawę czytelniczą.
JG
 
 
2020-09-29 - Dzień Chłopca i gry matematyczne w klasach I, II i III
   W środę 29 września obchodziliśmy święto wszystkich chłopców. Z tej okazji dziewczęta zaśpiewały chłopakom piosenkę i złożyły im piękne życzenia. Ten wyjątkowy dzień postanowiliśmy spędzić w nietypowy sposób i dlatego rozpoczęliśmy nasze cykliczne spotkania w ramach innowacji „Mali matematycy – gry planszowe i karciane dla najmłodszych”.
   Naszą przygodę z grami matematycznymi rozpoczęliśmy od Gry w kartofla oraz Plaster miodu. Te gry strategiczne wywołały dużo emocji u wszystkich grających. Aby zwyciężyć gracze musieli wykazać się umiejętnością logicznego myślenia, planowania, szybkiego kalkulowania i wybierania najlepszej i najkorzystniejszej strategii.
JuM
 
 
2020-09-23 - Bartosz Molenda laureat konkursu ekologicznego „Cztery pory Roku z OZE”
Bartosz Molenda laureatem konkursu ekologicznego „Cztery pory Roku z OZE”
   23 września 2020 roku wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wręczył Bartoszowi Molendzie uczniowi klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej nagrodę za zajęcie III miejsca w subregionie konińskim w konkursie ekologicznym promującym odnawialne źródła energii pt. „Cztery Pory Roku z OZE”. Przedmiotem konkursu było wykonanie, według własnego pomysłu, pracy w formie kalendarza na rok 2021. Kalendarz składał się z 12 stron. Każda ze stron odpowiadała jednemu miesiącowi i musiała promować odnawialne źródła energii. Szkolnym opiekunem konkursu był Pan Marcin Majdecki. Podziękowania i nagrodę pieniężna otrzymała również szkoła za zaangażowanie i propagowanie zachowań proekologicznych oraz promowanie odnawialnych źródeł energii.
 
Gratulujemy sukcesu!
DS
 
 
2020-09-22 - bezpieczeństwo na drodze
   W związku z pandemią przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Słupcy nie mogli osobiście spotkać się z dziećmi, dlatego też przygotowali dla uczniów film profilaktyczny. W ciekawy sposób przypomnieli w nim zasady ruchu drogowego oraz zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Uczniowie przypomnieli sobie również, jak ważna jest rola elementów odblaskowych w zwiększeniu widoczności pieszych. Po obejrzeniu filmiku odbyła się praktyczna nauka poruszania się po drodze oraz przechodzenia przez jezdnię, oczywiście pod czujnym okiem wychowawców.
JG
 
 
2020-06-22 - Cyberprzemoc i Cyberpomoc - szkolenie dla uczniów
   22 września 2020r. gościliśmy w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej Panią Bożenę Gawrych – psychoterapeutkę pracującą w nurcie systemowym. Pani Gawrych rozpoczęła w naszej szkole cykl spotkań poświęcony profilaktyce uzależnień – w tym również uzależnień cyfrowych. Spotkanie przebiegało pod hasłem "Cyberprzemoc i Cyberpomoc". Pani Gawrych miała na celu uświadomienie uczniom naszej szkoły zagrożeń związanych z korzystaniem z nowych technologii informacyjnych. Istotą spotkania było zachęcenie uczniów do rozsądnego korzystania ze zdobyczy dzisiejszej cywilizacji. Młodzi ludzie nauczyli się rozpoznawać formy cyberprzemocy, zapoznali się z konsekwencjami wynikającymi z jej stosowania i nauczyli się jak reagować na przemoc w Internecie. Ważne było też dostarczenie uczniom informacji, gdzie mogą szukać pomocy w przypadku, gdy sami staną się ofiarą przemocy w sieci.
   W związku z faktem, iż temat bezpieczeństwa cyfrowego dzieci i młodzieży jest bardzo ważny i wciąż aktualny, zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na naszej stronie. Zachęcamy do lektury.
AM
 
 
2020-09-18 - Był taki wrzesień…
Był taki wrzesień…
   W związku z 81 rocznicą wybuchu II wojny światowej 18 września 2020r. odbył się w szkole apel, w którym udział wzięli uczniowie klasy IV – VIII. Rozpoczął go Jakub Dzikowski, który śpiewając piosenkę pt. "Dnia pierwszego września” wprowadził odbiorców w czas pierwszych dni walk obronnych o Polskę. Prowadząca apel Nikola Gołębiowska przypomniała historię rozpoczęcia II wojny światowej i ataku III Rzeszy i Związku Radzieckiego na nasz kraj. Następnie uczniowie obejrzeli filmy z serii „Wrzesień 1939” przygotowane i udostępnione dla celów edukacyjnych przez IPN w Poznaniu. Historia walk o polską niepodległość pokazała uczniom, że było wielu tych, dla których największą miłością była Polska i z tego powodu poświęcali swoje życie dla przyszłych pokoleń. Przekonała również uczniów, że wolność nie jest dana raz na zawsze i trzeba ją pielęgnować. Heroizm "pokolenia Kolumbów” był potwierdzeniem słów Józefa Becka - polskiego ministra spraw zagranicznych w okresie międzywojennym, że "My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelka cenę. Jest jedna rzecz w życiu narodów i państw, która jest bezcenna: ta rzeczą jest honor.".  Wspomnienia tragicznych, wojennych czasów zakończyła Julia Gorzelańczyk, recytując wiersz Józefy Radzymińskiej  "…Jest jeden czas miłości…".
BB
 
 
2020-09-15 - Stypendia Wójta Gminy Słupca dla uczennic szkoły w Drążnej
Stypendia Wójta Gminy Słupca dla uczennic szkoły w Drążnej
   15 września 2020 roku zastępca Wójta Gminy Słupca Pan Cezary Przybylski oraz Przewodniczący Rady Gminy Słupca Pan Jerzy Kopczyński w imieniu Wójta Gminy Słupca Pani Grażyny Kazuś wręczyli uczennicom Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej Kindze Kamińskiej i Martynie Rewers stypendia naukowe za szczególne osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie.
   Gratulujemy naszym uczennicom wspaniałych osiągnięć na polu edukacji i życzymy dalszych sukcesów! Mamy też nadzieję, że ich przykład zachęci innych uczniów do wysiłku edukacyjnego i osiągania sukcesów na miarę swoich możliwości.
 
 
 
2020-09-12 - sprzątanie cmentarza w Kochowie
AKCJA RENOWACJA – 12 września 2020 r.
   Ciepłe sobotnie przedpołudnie sprzyjało pracom porządkowym na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Kochowie. Chętni uczniowie: Nikola Gołębiowska, Julia Gorzelańczyk, Paweł Kalecki, Gracjan Kapuściński, Mateusz Mroziński, Wojciech Piński, Filip Wróblewski, Roksana Gołdych, Bartosz Molenda i Bartłomiej Purul wsparci siłami rodziców oraz nauczycieli szybko uporali się z usunięciem śmieci, zużytych zniczy a także uschłych kwiatów. Wiele czasu poświęcili na odchwaszczanie alejek pomiędzy grobami. W trakcie prac dyskutowano o kolejnych przedsięwzięciach mających wpłynąć na poprawę wyglądu obiektu sakralnego.
Nad przebiegiem prac czuwały: p. B. Bereszyńska i p. A. Kozłowska.
   Szczególne podziękowania należą się rodzicom: p. M. Gorzelańczyk, p. A, Kapuścińskiemu, p. A. Molenda, p. K. Mrozińskiemu, p. M. Pińskiej, p. A. Purul za wkład w renowację cmentarza. Swoim zaangażowaniem dali przykład młodzieży, jak działać na rzecz społeczności lokalnej.
BB
 
 
2020-09-11 - Klasa VI w blasku ogniska…
W blasku ogniska…
   Po długiej nieobecności w szkole, stęsknieni uczniowie kl. 6 postanowili spędzić w swoim towarzystwie piątkowy wieczór – 11 września. Rodzice bardzo chętnie włączyli się w organizację spotkania. O godz. 18.30 zapłonęła pierwsza iskra. Pieczone kiełbaski i chleb prosto z ogniska smakowały jak nigdy. Miłym przerywnikiem biesiadowania były wesołe piosenki śpiewane przez wszystkich zgromadzonych. Konkurs wokalny na najlepsze wykonanie dowolnego utworu wygrali rodzice. Brawo!!! Integracja przy ognisku okazała się strzałem w dziesiątkę. Trzeba to będzie koniecznie powtórzyć!!!
BB
 
 
2020-09-01 - Nasza szkoła dołączyła do #SuperKoderów!
   Nasza szkoła, jako jedna ze 140 szkół w Polsce, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Fundacji Orange, rozpoczyna od września 2020r. pracę w Programie #SuperKoderzy, Jest to program edukacyjny Fundacji Orange przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Od września 2020r. uczniowie - #SuperKoderzy systematycznie poznają podstawy programowania i robotyki. Dotychczas z programu skorzystało już 490 szkół w całej Polsce.
MJ
 
2020-09-01 - Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
   1 września 2020r. o godzinie 8:15 odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej.
   Pani Dyrektor Danuta Samul powitała przybyłych na tę uroczystość gości: Radnego Gminy Słupca Pana Jana Kujawę, proboszcza młodojewskiej parafii ks. Tadeusza Stasiaka, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników szkoły oraz przede wszystkim wszystkich Uczniów i życzyła wszystkim owocnej pracy i sukcesów w nowym roku szkolnym.
MJ