Szkoła Podstawowa
im. Polskich Noblistów w Drążnej
2018-12-09 - przegląd jasełkowy Aniosły Kosmy
2018-12-09 - przegląd jasełkowy Aniosły Kosmy
 
Na scenie Miejskiego Domu Kultury w Słupcy w ramach corocznego przeglądu jasełkowego Anioły Kosmy wystąpili uczniowie z klasy VII naszej szkoły tworzący Zespół Teatralny Bez Nazwy w spektaklu wg scenariusza p. Anny Czerniak: ”Miłość jest darem, który można przyjąć lub odrzucić”. Opiekunem zespołu jest p. Joanna Nowakowska.
Gratulujemy udanego występu!
 
Obsada:
Książe - Dominik Czerniejewski
Kobieta 1, Kobieta 3 - Kinga Andrzejewska
Kobieta 2 - Wiktoria Sobczak
Kobieta 4 - Julia Strzelczyk
Kobieta 5, Maryja - Daria Żak
Kobieta 6, Dziewczyna - Wiktoria Cierniak
Milioner - Jakub Kołodziejczak
Raper - Alan Witasik
Drogowcy - Igor Jóźwiak, Mateusz Krysiński
Józef - Kacper Staszak
Anioł - Agnieszka Szczepaniak, Wiktoria Ciesielska, Martyna Kamińska
 
zdjęcia: https://twojaslupca.pl
 
 
 
17 grudnia 2018r. zapraszamy na Jasełka i koncert kolęd w naszej szkole
 
Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej zapraszają  na Jasełka i koncert kolęd, które odbędą się w dniu 17 grudnia 2018r. o godzinie 18:00 w budynku szkoły. Wystąpi także schola z Młodojewa.
 
 
 
 
2018-12-07 - przedstawienie w przedszkolu w Piotrowicach
07 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili przedszkole Mali Odkrywcy w Piotrowicach. Wystąpili tam z przedstawieniem „Świąteczna przemiana”.
Dzieciom spotkanie ze sztuką bardzo się podobało:), a my bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie!
 
 
 
 
 
 
2018-12-06 - Mikołajkowe prezenty od Stowarzyszenia Pomagam
Naszą Szkołę odwiedziły Panie: Sylwia Zaparta – Prezes Stowarzyszenia Pomagam, Katarzyna Sobczak – Prezes Caritas przy parafii Młodojewo i Agnieszka Blimka - skarbnik Stowarzyszenia Pomagam i każde dziecko obdarowały „Ptasimi Mleczkami”. Bardzo dziękujemy!
 
Rozstrzygnięty został także konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie "Pomagam". W naszej szkole wyróżniono bombkę wykonaną przez Martę Roszak z klasy IV. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali słodkie upominki:) Gratulujemy!
 
 
 
2018-12-06 - "Świąteczna przemiana" - o tym, co jest najważniejsze w czasie świąt
Samorząd Uczniowski przygotował 6 grudnia 2018r. dla uczniów młodszych klas mikołajkową niespodziankę - przedstawienie "Świąteczna przemiana" - o tym, co jest najważniejsze w czasie świąt...
 
 
 
2018-12-06 - Chyba wszyscy byli grzeczni, bo odwiedził nas Mikołaj!
Mikołajki były dla uczniów naszej szkoły pełne wrażeń. Rano zawitał Mikołaj, który dla każdego dziecka i pracownika szkoły przyniósł prezent. Dziękujemy!
 
 
 
 
 
 
2018-12-04 - wyjazd klasy I i II do Małego Peru w Piotrowicach
Z okazji zbliżających się mikołajek 4 grudnia b.r. klasa I i II wybrała się na wycieczkę do "Małego Peru" w Piotrowicach. Właściciele powitali nas w towarzystwie alpak Marco i Peru. Miłym przeżyciem okazało się też spotkanie nubijskich osłów, które swym spokojem zaczarowały wszystkich przybyłych. Chętni mogli karmić zwierzątka. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć. Olbrzymią frajdę sprawiła dzieciom zabawa w bawialni "Alpunio", gdzie mogły rozładować niezliczone pokłady energii. Uczestniczyliśmy także w zajęciach warsztatowych, w czasie których zdobiliśmy świąteczne wypieki oraz robiliśmy pachnące mydełka. W programie wycieczki znalazło się również zamykanie w bańce mydlanej oraz słodki poczęstunek. Ale oczywiście najważniejszym punktem wyjazdu było spotkanie z Mikołajem, który miał dla nas miłe upominki! Czas spędzony w "Małym Peru" upłynął szybko, dlatego mamy nadzieję, że jeszcze nieraz odwiedzimy to magiczne miejsce.
 
 
 
2018-11-30 - Obchody Światowego dnia AIDS - II miejsce dla naszej szkoły w powiatowym konkursie „Krótki film o HIV”
Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa wielkopolskiego po raz 15 zorganizowała konkurs „Nie daj szansy AIDS”. Naszą szkołę reprezentował film przygotowany przez Nikolę Witasik, Zuzannę Kukulską i Mateusza Kujawę pod kierunkiem pani Moniki Barańskiej. Miło nam poinformować, że zajął on II miejsce w powiecie. Gratulujemy sukcesu!
 
Konkurs „Nie daj szansy AIDS” miał na celu edukowanie o HIV oraz innych chorobach przenoszonych drogą płciową. To niezwykle istotne, bo statystyki nie wyglądają optymistycznie. Według danych NIZP- PZH w 2017 roku HIV rozpoznano w Polsce u 1526 osób, z czego aż u 206 z województwa wielkopolskiego.
 
zdjęcia: http://www.psse-slupca.pl
 
 
 
2018-11-30 - Andrzejki w klasie I i II
„Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj obchodzony przed rozpoczęciem się Adwentu. Mamy wtedy okazję sprawdzić, jaka czeka nas przyszłość.
Dnia 30 listopada (piątek) uczniowie klasy I i II również przenieśli się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Wspólne świętowanie rozpoczęto od eksperymentów ze świeczkami i wodą. Uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego świeczka świeci i jak można ją w ,,magiczny sposób” zgasić.
Następnie uczniowie mogli się dowiedzieć, co czeka ich w przyszłości. Dzieci poznały znaczenie kolorów i liczb. Wśród wróżb nie zabrakło ustawiania butów, przekłuwania serduszek z imionami, losowania rekwizytów czy wróżenia za pomocą wirującej butelki.
Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.
 
 
 
 
 
 
 
2018-11-39 - bombki na konkurs Stowarzyszenia Pomagam
W konkursie na najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową ogłoszonym przez Stowarzyszenie POMAGAM w Młodojewie uczniowie Szkoły Podstawowej w Drążnej wykonali wiele prac - poniżej prezentujemy zgłoszone na ten konkurs bomki. Prace prezentują uczniowie klasy IV.
 
 
 
XIV Bal Karnawałowy
Dyrekcja i Rada Rodziców
Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej
serdecznie zapraszają na

XIV Bal Karnawałowy

 
 
w dniu 23 lutego 2019 roku od godz. 19:00 na Sali OSP w Cieninie Zabornym.
Koszt uczestnictwa w Balu wynosi 170zł od pary. Muzykę podczas Balu zapewnia zespół Milenium.
Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu:
63 243 66 33 w godz. 7:00–15:00 oraz 694 109 366 po godz. 15:00.
Serdecznie zapraszamy!
 
Głosuj na naszą szkołę w konkursie Szkoła Małego Inżyniera!
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej w bieżącym roku szkolnym po raz trzeci bierze udział w konkursie „Szkoła Małego Inżyniera”. W ramach tego projektu mamy szansę wygrać dla uczniów kompletny i unikatowy zestaw narzędzi i pomysłów do zajęć z zakresu robotyki oraz całodniowy festiwal technologiczny, który odbędzie się w zwycięskiej szkole.
 
Aby oddać głos należy:
2. Wyszukać Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Drążnej
3. Następnie należy podać numer telefonu, na jaki wysłany zostanie SMS z kodem (jeden numer może oddać tylko jeden głos dziennie).
 
Głosowanie rozpoczyna się 26 listopada! Liczymy na Wasze wsparcie!
 
2018-11-22 -XVIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS - wyróżnienie dla Patryka
22 listopada pion oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia PSSE w Słupcy po raz 18 zorganizował Powiatową Olimpiadę Wiedzy o HIV i AIDS. Jej celem było sprawdzenie wiedzy na temat zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS, uświadomienie zagrożeń, promowanie odpowiedzialności za własne zdrowie i zdrowie innych oraz ukształtowanie właściwych postaw i zachowań.
Do olimpiady przystąpiło 23 uczniów z oddziałów gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali Oliwia Wyrzykiewicz i Patryk Mikołajczyk.
Miło nam poinformować, że Patryk Mikołajczyk uczeń klasy IIIa zdobył w tej Olimpiadzie wyróżnienie.
Gratulujemy!
zdjęcia: http://www.psse-slupca.pl
 
 
 
Świąteczna Zbiórka Żywności
OGŁOSZENIE !!!
Na terenie szkoły w dniach 20 listopada 2018r. – 14 grudnia 2018r. prowadzona jest świąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących.
Z góry dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję!
 
 
 
2018-11-23 - Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 r., kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. W naszej szkole urodziny misia świętowaliśmy 23 listopada. Tego dnia najmłodsi uczniowie przybyli do szkoły ze swoimi pluszowymi ulubieńcami. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate, kolorowe. Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy od poznania imion naszych pluszowych przyjaciół. Następnie przyszedł czas na konkurs "Rysuję misia...", który polegał na narysowaniu misia, ale z zamkniętymi oczyma. Dla ułatwienia każdy zawodnik wybrał sobie spośród kolegów podpowiadacza, czyli osobę, która podpowiada jak rysować, jakiego flamastra użyć. Powstały bardzo śmieszne rysunki... Potem wysłuchaliśmy bajki "O Złotowłosej i trzech niedźwiadkach", a później na podstawie tej bajeczki chętne dzieci przygotowały  kukiełkowe przedstawienie teatralne. Ogromne brawa świadczyły o tym, że przedstawienie bardzo się podobało:) Ostatnim punktem uroczystości było wykonanie misia z papierowych talerzyków i brystolu. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodkie "małe co nieco". Zaangażowanie uczniów we wspólną zabawę świadczy o tym, że mimo wielu nowoczesnych zabawek miś jest ulubioną maskotką dzieci, że moda na misie nie przemija.
 
 
 
Konkurs dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej na najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową
 
Stowarzyszenie POMAGAM w Młodojewie ogłasza konkurs dla uczniów Szkoły Podstawowej w Drążnej, Szkoły Podstawowej w Koszutach, Szkoły Podstawowej w Młodojewie
na najpiękniejszą
Bombkę Bożonarodzeniową.
 
Podpisane prace należy składać w szkole
do 29 XI 2018r..
 
Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda, a dla uczestników słodkie upominki.
 
 
2018-11-18 - Spektakl w Kościele pw. św. Mikołaja w Młodojewie w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły
Spektakl „Ta ziemia taka czysta...” w Kościele pw. św. Mikołaja w Młodojewie w wykonaniu uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
 
 
2018-11-15 - zbiórka na rzecz Schroniska dla zwierząt w Katarzynowie
W dniach od 20 października do 15 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej trwała zbiórka karmy dla zwierząt przebywających w schronisku w Katarzynowie.
Dzięki zaangażowaniu i dużej empatii naszych uczniów udało się zebrać ponad 93 kilogramy karmy, a także miski i smycze dla bezdomnych zwierząt.
Wszystkim, którzy aktywnie przyłączyli się do tej akcji bardzo dziękujemy!
 
 
 
2018-11-14 - Pasowanie na ucznia w klasie I
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej są już jej pełnoprawnymi uczniami! 14 listopada 2018r. w obecności najbliższych oraz swoich wychowawców uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci szkolnej.
Aktu pasowania dużym, kolorowym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Danuta Samul, a uczniowie złożyli swój podpis pod aktem ślubowania w postaci odcisku palca.
Podczas uroczystości przenieśliśmy się do baśniowej krainy, a dzieci wykonywały zadania przygotowane przez bajkową wróżkę oraz zaprezentowały krótki program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawczyń - z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Pokazały również swoje umiejętności w konkurencjach sportowych.
Podczas uroczystości uczniowie otrzymali od zaproszonych gości upominki oraz pamiątkowe dyplomy.
Miłą niespodziankę sprawili pierwszoklasistom ich starsi koledzy z klas trzecich oddziałów gimnazjalnych przygotowując dla nich bajkę pt. „Czerwony Kapturek” oraz koledzy z klasy II, którzy pięknie zaprezentowali się w tańcu z szarfami.
Na zakończenie uroczystości dużych i małych uczestników zaproszono na słodki poczęstunek. Uroczystość bardzo się wszystkim podobała i na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.
 
 
 
2018-11-09 - Rekord dla Niepodległej
Kolejną odsłoną obchodów Dnia Niepodległości w naszej szkole było spotkanie 9 listopada 2018r., kiedy to społeczność całej szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu i spektaktu.
Świętowanie rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego - był to wyraz naszego udziału w akcji "Rekord dla Niepodległej".
Uczniowie obejrzeli spektakl o młodych powstańcach styczniowych z Trzemeszna i wysłuchali koncertu pieśni narodowych i patriotycznych.
Po uroczystości ogłoszone zostały wyniki konkursu na gazetkę klasową poświęconą niepodległej Polsce.
 
 
 
2018-11 - Nasi uczniowie w etapie rejonowym konkursów przedmiotowych Wielkopolskiego Kuratora Oświaty
Miło nam poinformować, że w wyniku przeprowadzonych w szkole konkursów Wielkopolskiego Kuratora Oświaty do etapu rejonowego awansowali: Dominika Stępniak z Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (opiekun: mgr Mirosław Jadrych) i Adrian Berdziński z Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego (opiekun: mgr Marta Grabarska).
Gratulujemy i życzymy udanych startów na kolejnych etapach!
 
2018-11-08 - III miejsce w w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego w Halowej Piłce Nożnej
08.11.2018r. na hali sportowej w Kowalewie Opactwie odbyły się finały Mistrzostw Powiatu Słupeckiego w Halowej Piłce Nożnej. Były one kontynuacją turnieju zapoczątkowanego 25.10.2018r., kiedy to w Zagórowie zostały rozegrane eliminacje Mistrzostw. Do rywalizacji stanęło 14 drużyn, w tym drużyna z naszej szkoły. W półfinale uczniowie z Drążnej zmierzyli się z chłopcami ze Szkoły Podstawowej w Lądku. Mecz ten zakończył się pewnym zwycięstwem naszych uczniów 3:0, a zwycięstwo dało nam awans do etapu finałowego, w którym znalazło się 5 drużyn: Drążna, Kowalewo Opactwo, Strzałkowo, Ciążeń, gimnazjum z Lądku. Ostatecznie drużyna z naszej szkoły w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego w Halowej Piłce Nożnej zajęła 3 miejsce.
Szkołę w Drążnej reprezentowali: Jakub Kuchowicz, Michał Król, Oskar Kusiołek, Tomasz Szklarek, Kacper Golak, Szymon Golak, Daniel Domiński, Kamil Czerniejewski, Dawid Żak.
 
 
 
2018-11-07 - Wyróżnienia dla uczniów i pracowników szkoły w Konkursie Fotograficznym NIEPODLEGŁA POLSKA
Rozstrzygnięty został Konkurs Fotograficzny NIEPODLEGŁA POLSKA zorganizowany przez Stowarzyszenie BĄDŹMY RAZEM w Drążnej w ramach Wsparcia realizacji zadań publicznych Gminy Słupca na rok 2018.
W konkursie Jury przyznało Wyróżnienia dla Krzysztofa Szramy, Zuzanny Kukulskiej, Anny Majdeckiej oraz Marcina Majdeckiego.
Celem konkursu było głębsze zrozumienie istoty patriotyzmu przez uczniów, wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej, poznanie miejsc upamiętniających walkę o niepodległość oraz zainteresowanie fotografowaniem jako kreatywnym sposobem spędzania wolnego czasu i realizacja zainteresowań i pasji uczniów.
Zakres tematyczny konkursu obejmował interpretacja tematu „Niepodległa Polska” np. miejsca pamięci narodowej dotyczące ważnych wydarzeń historycznych i walki o niepodległość (zabytki, cmentarze, groby, pomniki itd.) oraz inne patriotyczne przeżycia, doświadczenia i sytuacje dostrzeżone poprzez obiektyw aparatu fotograficznego.
Konkurs skierowany był do społeczności lokalnej, w szczególności do Uczniów, Rodziców, Pracowników oraz Absolwentów Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej.
Poniżej prezentujemy wybrane prace konkursowe oraz prace z wystawy towarzyszącej. Wszystkie one zostały wyeksponowane na wystawie NIEPODLEGŁA POLSKA w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej.
Gratulujemy wyróżnionym i zapraszamy do oglądania wystawy!
 
 
 
2018-11-07 - obchody Dnia Niepodlełości
 
Moja Ojczyzna To Polska
Moja Ojczyzna To mój Dom
Moja Ojczyzna To historia
Pamięć o poległych za nasz kraj
Pamięć o tysiącach bohaterów
Niezłomnych jak stal.
 
       W Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej 7 listopada 2018r. odbyły się dla społeczności lokalnej obchody Dnia Niepodległości. Pani Dyrektor Danuta Samul powitała przybyłych gości - Panią Grażynę Kazuś Wójta Gminy Słupca, Pana Jerzego Kopczyńskiego Przewodniczącego Rady Gminy Słupca, Księdza Tadeusza Stasiaka Proboszcza parafii Młodojewo, Pana Bogdana Kukulskiego, Pana Jana Kujawę Radnego Gminy Słupca, Pana Damiana Piaseckiego Radnego Gminy Słupca i scholę przy parafii Młodojewo pod jego kierownictwem, Panią Katarzynę Sobczak Prezesa Caritas w Młodojewie, Panią Sylwię Zapartą Prezesa Stowarzyszenia Pomagam, Panią Sylwię Najdzińską z Urzędu Gminy w Słupcy, Panią Agnieszkę Blimkę Przewodniczącą Rady Rodziców wraz z Zarządem Rady Rodziców oraz mieszkańców sołectwa Drążna, Rodziców, nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły.
       Dzień Niepodległości uświetniły bardzo różnorodne i ciekawe występy artystyczne uczniów szkoły – od tańca z barwami narodowymi, przez pieśni patriotyczne, po spektakl teatralny oparty na historii młodych powstańców styczniowych z Trzemeszna. Podczas uroczystości zaprezentowały się również dzieci i młodzież scholi z Młodojewa z patriotycznym repertuarem. Brawurowe i wzruszające występy artystów poruszyły zgromadzoną publiczność -goście śpiewali pieśni z artystami, równie często pojawiały się też łzy wzruszenia, ale przede wszystkim nagradzali artystów gromkimi brawami i słowami uznania.
       Podczas uroczystości nagrodzeni zostali również laureaci konkursów realizowanych w szkole przez działające w Drążnej Stowarzyszenie „Bądźmy Razem”. Konkurs fotograficzny „Niepodległa Polska” i konkurs historyczny – „Droga do wolności” realizowane były przy wsparciu finansowym Gminy Słupca w ramach Wsparcia realizacji zadań publicznych Gminy Słupca na rok 2018.
       W konkursie historycznym nagrodzeni zostali: Klaudia Sikorska, Paulina Piotrowska i Dominik Czerniejewski, a wyróżnione zostały Julia Gorzelańczyk i Oliwia Wyrzykiewicz.
       W konkursie fotograficznym nagrodzeni zostali Zuzanna Kukulska, Krzysztof Szrama, Anna Majdecka i Marcin Majdecki. Goście uroczystości mogli podziwiać także pokonkursową wystawę fotograficzną zgłoszonych prac.
       Pani Wójt Grażyna Kazuś oraz Przewodniczący Rady Gminy Słupca Pan Jerzy Kopczyński podziękowali występującym. Przedstawiciele władz Gminy Słupca przekazali także na ręce Pani Dyrektor upominek dla szkoły.
       Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem dla wszystkich zebranych.
 
 
 
 
 
2018-11-06 - warsztaty o zagrożeniach związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych
06 listopada 2018r. odbyły się w naszej szkole warsztaty o zagrożeniach związanych z zażywaniem nowych substancji psychoaktywnych. W zajęciach prowadzonych przez Panią Joannę Czechowska – emerytowaną nadkomisarz policji i specjalistę ds. przestępstw narkotykowych wzięli udział uczniowie klasy VIII oraz rodzice i nauczyciele.
Celem warsztatów było dostarczenie wiedzy o zagrożeniach związanych z zażywaniem nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy. Uczestnicy warsztatów mogli dowiedzieć się czym są i jak działają dopalacze, poznać odpowiedź na pytanie dlaczego młodzi ludzie je zażywają czy dlaczego nie warto ich zażywać i jakie są konsekwencje ich zażywania. Prowadzącą przekazała również informacje o tym, jak identyfikować objawy uzależnienia i wskazała sposoby  odmawiania, gdy ktoś namawia do zażycia dopalaczy.
Dzięki spotkaniu z Panią Czechowską znacznie zwiększyła się wśród uczestników szkolenia świadomość ryzyka problemu i wiedza na temat uzależnień.
               
 
 
2018-10-31 - Gminny Dzień Języków Obcych w Kowalewie Opactwie
31 października 2018 roku nasza szkoła wzięła udział w Gminnym Dniu Języków Obcych, który odbył się w Szkole Podstawowej w Kowalewie Opactwie. Każda ze szkół biorących udział w uroczystości przedstawiła scenkę, taniec, piosenkę. Nasza reprezentantka - Nikola Witasik zaśpiewała piosenkę pt. „You’re the reason” (przygotowanie muzyczne - Pani Anna Majdecka, opiekun oraz przygotowanie językowe Pani Marta Grabarska).
 
 
 
2018-10-30 - Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Unihokeju
30 października 2018r. na hali sportowej w Kowalewie Opactwie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Unihokeju w kategorii chłopców. Na starcie zawodów stanęło 13 szkół, w tym przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów z Drążnej. Drużyny zostały podzielone na 4 grupy. Nasi uczniowie znaleźli się w grupie ze szkołami z Wólki i z Lądku (szkoła podstawowa). W pierwszym meczu nasi uczniowie pokonali rówieśników z Wólki 1:0, natomiast drugi nasz mecz zakończył się bezbramkowym remisem i o kolejności miejsc w grupie decydowały rzuty karne. Skuteczniejsi się okazali się uczniowie z Lądku i to oni przeszli do dalszej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca, a nasi uczniowie – z drugiego. W ćwierćfinale chłopcy z Drążnej spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 3 ze Słupcy. Mecz zakończył się wynikiem 0:0 i o awansie do dalszego etapu rozgrywek ponownie zadecydowały rzuty karne. Tym razem skuteczniejszymi strzelcami byli nasi uczniowie. W półfinale tych rozgrywek zmierzyliśmy się ze szkołą z Lądku (oddziały gimnazjalne). Mecz zakończył się naszą porażką 4:0. W meczu o trzecie miejsce nasi chłopcy rozegrali mecz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Koszutach. Mecz ten zakończył się zwycięstwem Koszut 1:0 i tym samym nasi uczniowie zajęli IV miejsce.
Szkołę Podstawową z Drążnej reprezentowali: Igor Matuszak, Szymon Golak, Kacper Golak, Tomasz Szklarek, Damian Baranowski, Dawid Żak, Igor Jóźwiak, Kamil Czerniejewski, Michał Król, Krzysztof Śniegowski, Daniel Domiński.
 
 
 
2018-10-26 - Gminny Dzień Nauczyciela
   Na sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieninie Zabornym 26 X 2018r. odbył się Gminny Dzień Nauczyciela. To okazja do podsumowań minonego roku szkolnego. W jego trakcie gratulacje od Pani Wójt za uzyskanie stopnia nauczyciela dyplomowanego odebrali m. in. Pani Monika Barańska, Pani Anna Majdecka i Pan Marcin Majdecki.
   Wśród wyróżnionych Nagrodą Wójta Gminy Słupca znalazła się Pani Justyna Gola, a Pani Barbara Bereszyńska odebrała gratulacje w związku z otrzymaniem Nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
   Gratulujemy awansu i nagród!
 
 
 
2018-10-25 - VII miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego w drużynowym tenisie stołowym!
Reprezentantki naszej szkoły Daria Żak i Martyna Kamińska w Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt zajęły VII miejsce - gratulujemy sukcesu!
 
 
 
2018-10-20 - Gra Terenowa z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości
Na zaproszenie Stowarzyszenia Obywatelski Powiat Słupecki oraz Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Jakubowicz w Ostrowitem 20 października 2018r. przedstawiciele klasy VII i VIII oraz klas III oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły z opiekunami Panią Barbarą Bereszyńską i Panem Mirosławem Jadrychem wzięli udział w Grze Terenowej z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 
Bardzo interesujące zadania i działania towarzyszące grze przygotowała grupa rekonstrukcyjna Drużyna Tradycji 70 Pułku Piechoty z Pleszewa.
 
Cztery drużyny - jedna z Drążnej i trzy z Ostrowitego - przemierzały z mapą lasy i drogi między Kosewem a Anastazewem rozwiązując po drodze liczne zadania. Jednym z pierwszych było nauczenie się nowych tożsamości i wcielić się w role urodzonych na początku XX wieku Polaków: krawcowych, pielęgniarek czy górnika. Na szczęście pamięć ich nie zawiodła i patrol wojskowy, który sprawdzał grupę z Drążnej nie miał wątpliwości, z kim ma do czynienia – wszyscy pytani znali swoje nowe imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia, imiona rodziców, nazwisko rodowe, miejsce zamieszkania, a nawet zawód i znaki szczególne.
 
Wśród zadań, jakie na nas czekały było także rozwiązywanie bardzo wymagających testów i zadań z wiedzy historycznej o polskich siłach zbrojnych z okresu Powstania Wielkopolskiego, z okresu I i II wojny światowej, Powstania Warszawskiego czy dotyczące polskiego podziemia i Żołnierzy Wyklętych.
 
Oprócz marszu na orientację były też zadania sprawnościowe - od rzucania granatem i obserwacji przez lornetkę po wyszukiwanie zakopanych min - tu nasz saper dzielnie się spisał i bezpieczne przeprowadził całą drużynę przez pole minowe.
 
Zwieńczeniem całego dnia zmagań było wspólne spotkanie uczestników gry w Anastazewie - miejscu, przez które przebiegała granica zaborów pruskiego i rosyjskiego i w którym 28 grudnia 1918r., tuż po wybuchu powstania w Poznaniu, miała miejsce ważna, zwycięska potyczka powstańców wielkopolskich z siłami pruskimi.
 
Jak okazało się na podsumowaniu gry drużyna z Drążnej świetnie się spisała i w wyniku ostatecznej klasyfikacji uzyskała najwięcej punktów i zdobyła I miejsce w grze.
 
 
 
2018-10-19 - Dzień Głośnego Czytania
W piątek, 19 października w klasie I i II obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Koleżanki ze starszych klas przeczytały dzieciom fragment książki Renaty Piątkowskiej "Co się stanie na letniej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków". Uczniowie z zachwytem słuchali kolejnej przygody ulubionych bohaterów: jeża Jerzyka, lisa Lucka, sowy Zosi, zająca Zuzi, bobra Borysa i rysia Rysia. Podczas słuchania opowiadania, dzieci odtwarzały plan wydarzeń na rysunkach. Następnie uczniowie, wcielając się w postaci różnych zwierząt rozważali, kim chcieliby być i dlaczego. Jednak na zakończenie zajęć wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że najbardziej lubią być sobą. Dzieci podziękowały swoim gościom za mile spędzony czas i już  pytały o kolejną akcję Dnia Głośnego Czytania.
 

 
 
2018-10-18 - Nasi uczniowie Mistrzami Gminy Słupca w Piłce Nożnej Halowej
18 X 2018r. na hali sportowej w Kowalewie Opactwie odbyły się Mistrzostwa Gminy Słupca w Piłce Nożnej Halowej w kategorii chłopców. Mistrzem Gminy Słupca została reprezentująca naszą szkołę drużyna w składzie: Tomasz Szklarek, Kacper Golak, Jakub Kuchowicz, Krzysztof Śniegowski, Daniel Domiński, Michał Król, Kamil Czerniejewski, Dawid Żak, Oskar Kusiołek. Mistrzostwa Gminy Słupca w Piłce Nożnej Halowej
Uczniowie naszej szkoły rywalizowali z uczniami ze szkoły z Kowalewa Opactwa i z Cienina Zabornego. Obydwa mecze zakończyły się zwycięstwem drużyny z Drążnej 2:0.
 
 
 
2018-10-15 - Dzień Komisji Edukacji Narodowej
15 października 2018r. świętowaliśmy w szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie i rodzice złożyli Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia sukcesów i  satysfakcji z wykonywanej pracy. Życzenia i podziękowania za trud i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły złożyła również Dyrektor Szkoły. Święto Edukacji jest też okazją do wręczenia nagród. W tym roku Pani Barbara Bereszyńska została uhonorowana Nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a Pani Justyna Gola  - Nagrodą Wójta Gminy Słupca. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali nauczyciele: Pani Monika Barańska, Pani Marta Grabarska, Pan Mirosław Jadrych, Pani Anna Kozłowska, Pani Agnieszka Królikowska, Pani Anna Majdecka, Pan Marcin Majdecki, Pani Joanna Nowakowska, Pani Edyta Selka, Pani Honorata Wiatrowska, Pan Grzegorz Wysocki oraz Pani Teresa Pilarczyk.
 
 
 
2018-10-15 - Reprezentantki naszej szkoły wicemistrzyniami Powiatu Słupeckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym
Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym
 
15 października 2018r. na hali sportowej w Słupcy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Szkołę z Drążnej w kategorii dziewcząt reprezentowały: Daria Żak i Martyna Kamińska, a w kategorii chłopców: Dawid Żak i Michał Król.
Po bardzo dobrej grze nasze uczennice wywalczyły drugie miejsce w Powiecie Słupeckim, co dało im awans na zawody rejonowe, natomiast chłopcy w swojej kategorii zajęli trzecie miejsce.
 
 
 
2018-10-12 - Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Unihokeju Dziewcząt
Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Unihokeju Dziewcząt
 
12 października 2018 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kowalewie Opactwie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się zawody sportowe w unihokeju. Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn ze Szkół Podstawowych: Kowalewo Opactwo, Drążna, Cienin Zaborny, Cienin Kościelny, Zagórów, Trąbczyn, SP 1 Słupca, SP 3 Słupca, Wólka, Lądek oraz Ciążeń. Naszą szkołę reprezentowały: Nikola Witasik, Sandra Górna, Weronika Szymańska, Iza Andrzejak, Daria Żak, Justyna Bagrowska, Dominika Najdzińska, Oliwia Król oraz Dominika Kujawa, które zajęły miejsce V - VIII. Opiekun grupy: pani Monika Barańska.
 
 
 
2018-10-11 - Uroczystość z okazji przejścia na emeryturę Pani Teresy Pilarczyk
Wesołe jest życie emeryta:
robi co chce, dużo czyta,
żyje bez ograniczeń, rozkazów.
Pełna swoboda, zero zakazów!
Kiedy chce, to wstaje!
Szef poleceń nie wydaje!
To nic, że plecy bolą.
To nic, że łamie w stawach.
Liczy się to, że nie trzeba
do pracy się wyprowadzać.
Można bujać w obłokach,
spacerować po górskich stokach,
zażywać kąpieli w jeziorze,
podziwiać wzburzone morze
oraz cudowne widoki
nad Morskim Okiem.
 
Jak powiedziała w swoim przemówieniu Pani Dyrektor Danuta Samul rozpoczynając uroczystość „Zakończenie pracy zawodowej to niezwykle doniosły moment w życiu każdego człowieka. Dokonujemy wtedy podsumowań, pamięcią ogarniamy minione lata, a w przypadku Pani Teresy Pilarczyk było ich 40.”.
 
Pani Teresa Pilarczyk pracę zawodową rozpoczęła w Szkole Podstawowej w Młodojewie, a od 1 września 1999 roku do chwili obecnej Pani Teresa pracowała w szkole Drążnej.
 
Pani Teresa swoje zadania wykonywała dokładnie i skrupulatnie. Okazywała szacunek współpracownikom, uczniom, rodzicom, interesantom. Była zawsze chętna do pomocy innym, zaangażowana w pracy, pomagała w przygotowaniu 13 Bali Karnawałowych i Festynów Rodzinnych.
 
Za swą sumienną pracę otrzymywała wielokrotnie nagrody: Nagrodę Wójta w 2001 roku i Nagrody Dyrektora Szkoły w latach: 1991, 1993, 1994, 1995, 2003, 2007, 2009, 2010, 2012, 2013, 2016.
 
Pani Tereso życzymy: zdrowia na długie lata, pogody ducha, poczucia humoru, energii, siły dla wnuków i dni wolnych od trosk i zmartwień!
 
11 października 2018r. na uroczystości z okazji przejścia na emeryturę Pani Teresy Pilarczyk gościliśmy Panią Grażynę Kazuś Wójta Gminy Słupcy, Panią Jarosławę Kobos – Dyrektora Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca wraz z pracownikami, Panią Agnieszkę Blimkę – Przewodniczącą Rady Rodziców wraz z Zarządem Rady Rodziców, emerytów: Panią Krystynę Gorzelańczyk, Annę Filipczak, Janinę Góranowską, nauczycieli i pracowników szkoły, uczniów, absolwentów, Rodziców.
 
 
 
2018-10-11 - Nasi uczniowie Mistrzami Gminy Słupca w Unihokeju
W czwartek 11 października 2018r. na hali sportowej w Kowalewie Opactwie odbyły się Mistrzostwa Gminy Słupca w Unihokeju w kategorii dziewcząt i chłopców. W zawodach wystartowały szkoły z Drążnej, Kowalewa Opactwa, Cienina Zabornego i Cienia Kościelnego. Zespoły rywalizowały w systemie "każdy z każdym". Chłopcy po dwóch zwycięstwach i jednym remisie zajęli pierwsze miejsce, natomiast dziewczęta z dwoma remisami i jedną porażką wywalczyły trzecie miejsce.
 
Naszą szkołę w kategorii chłopców reprezentowali: Szymon Golak, Kacper Golak, Igor Matuszak, Damian Baranowski, Tomasz Szklarek, Krzysztof Śniegowski, Michał Król, Kamil Czerniejewski, Dawid Żak, Igor Jóźwiak, Dominik Stasiak, Daniel Domiński, a w kategorii dziewcząt: Sandra Górna, Weronika Szymańska, Oliwia Król, Dominika Kujawa, Dominika Najdzińska, Justyna Bagrowska, Nikola Witasik.
 
 
 
2018-10-10 - Ogólnopolska Konferencja Lekkoatletyczna
10 października 2018r. nasi nauczyciele wychowania fizycznego Pani Monika Barańska i Pan Grzegorz Wysocki w ośrodku Ignasiak Sport w Chociczy Wielkiej wzięli udział w Ogólnopolskiej Konferencji Lekkoatletycznej "Od amatora do zawodowca - różnica w postrzeganiu treningu lekkoatletycznego". Gośćmi konferencji byli znani polscy olimpijczycy: Sofia Ennaoui, Tomasz Szymkowiak, Marcin Lewandowski, Marcin Urbaś oraz Szymon Ziółkowski. W programie było między innymi spotkanie z olimpijczykami oraz wykład dla nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów i sympatyków lekkiej atletyki: "Trening miotacza na różnych etapach kariery, obciążenia i akcenty" - Szymon Ziółkowski, "Kształtowanie wytrzymałości, różnica w treningu amatora i zawodowca" - Tomasz Szymkowiak, "Właściwa konstrukcja rozgrzewki kluczem do optymalizacji techniki biegu" - Marcin Urbaś.
Po wykładach odbył się panel dyskusyjny ze wszystkimi olimpijczykami, w czasie którego toczyły się rozmowy poświęcone "królowej sportu".
 
 
 
 
2018-10-09 - III miejsce chłopców w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego w Drużynowym Badmintonie
Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Drużynowym Badmintonie Dziewcząt i Chłopców
 
Mistrzostwa odbyły się 9 października 2018r. w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupcy. W zawodach uczestniczyło 15 zawodników i 17 zawodniczek z 7 Szkół Podstawowych Powiatu Słupeckiego (Zagórów, SP 3 Słupca, SP 1 Słupca, Drążna, Kowalewo, Koszuty, Strzałkowo).
Naszą szkołę reprezentowały w kategorii dziewcząt: Dominika Kujawa i Oliwia Król, a w kategorii chłopców: Mateusz Chmiel i Wojciech Rewers. Chłopcy zajęli wysokie III miejsce. Opiekunem grupy była Pani Monika Barańska.
 
 
 
2018-10-08 - Przygody wilka i zająca
W poniedziałek, 8.10.2018 uczniowie kl. I i II wybrali się na spektakl teatralny Łódzkiej Agencji Koncertowej pt. "Przygody wilka i zająca". Aktorzy prowadzili świetną interakcję z dziećmi, które żywo reagowały na pytania kierowane do nich i były mocno zaangażowane w przebieg wydarzeń. Najwięcej emocji wzbudził wśród młodych widzów wilk, który przez cały czas trwania spektaklu próbował dopaść zająca. Ponadto dzieci poprzez zabawę uczyły się właściwych zachowań ekologicznych i wychowawczych. Ogromne wrażenie wywarła też na nich wspaniała muzyka i towarzyszące jej efekty świetlne. Niektórzy nawet wstawali ze swoich miejsc i tańczyli w takt śpiewanych piosenek. Na koniec zorganizowana została loteria i spośród wszystkich zgromadzonych wylosowano kilka osób, które otrzymały drobne upominki. Wśród szczęśliwców znalazł się również uczeń naszej szkoły. Na pewno zapamiętamy ten wyjazd na długo.
 
 
 
2018-10-05 - Wyjazd do Jump World we Wrześni
5 października po zakończonych lekcjach uczniowie klasy 3b i klasy 8 wraz z opiekunami Panią Martą Grabarską i Panią Anną Kozłowską wybrali się do Jump World we Wrześni. Po ciężkim tygodniu nauki nadszedł upragniony czas aktywnej rekreacji. Skoki, akrobacje i fikołki uwolniły nasze ciała i umysły od szkolnego stresu. Mogliśmy pochwalić się umiejętnościami sprawnościowymi, wyładować złe emocje, cieszyć się swoim towarzystwem. Zaróżowione twarze promieniały uśmiechem i zadowoleniem. Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci.
 
 
 
2018-10-05 - Spotkanie integracyjne klasy VII
         5 października, zaraz po zajęciach szkolnych, odbyło się integracyjne spotkanie klasowe uczniów klasy VII. Celem tego spotkania była przede wszystkim dobra zabawa i integracja zespołu klasowego, a przy okazji nauka i lepsze poznanie siebie i swoich możłiwości.
         Od pierwszych chwil uczniowie mieli okazję wykazywać się w wielu konkurencjach i zabawach przygotowanych i prowadzonych przez wychowawcę klasy Pana Mirosława Jadrycha i Pana Marcina Majdeckiego.
         Zaczęło się od wielkiego problemu - jak uwalinić się z pęt na rękach? Zadanie to nie wymagało od uczestników gibkości czy pomysłowości - choć wielu tak je próbowało rozwiązać. Początkowy entuzjazm i wygibasy, by się uwalnić szybko przekonywały uczniów, że "Tego się nie da zrobić!". Dopiero wskazówka od wychowawcy pozwalała rozwiązać problem. Zadanie to miało wszystkim uświadomić, jak ważne jest przyznanie przed samym sobą, że czegoś nie wiemy albo nie potrafimy oraz że równie ważne jest poproszenie właściwej osoby o pomoc.
         Kolejna zabawa - Ewolucja od jajka do Superkury - to już czysta zabawa i wyścig z konkurentami. Jednak, żeby zostać Superkurą trzeba było współpracować w parach i mieć odrobinę szczęścia.
         Następny problem - utworzenie żywego kwadratu z zamkniętymi oczyma - wcale nie jest takie łatwe, jeśli nie nauczymy się współpracy w grupie i nie zrozumiemy, że kompromis często bywa konieczny, gdy chcemy osiągnąć wspólny cel.
         Później przyszedł czas na ćwiczenie koordynacji i koncentracji uwagi - uczestnicy zabawy stali naokoło płótna i trzymając je jedną ręką na polecenie "puść" mieli trzymać, a na hasło "trzymaj" - puścić. Wszystko wydawało się proste, ale częste zmiany "znaczenia" poleceń szybko wyłoniły zwycięzcę.
         Drużynowa zabawa w "Skreślankę" dała uczestnikom spotkania nie tylko szansę na trening szybkości, ale również wystawiła na dużą próbę ich umiejętności matematyczne, a jednym z ostatnich wyzwań było inspirowanie uczniów do aktywnego słuchania i ćwiczenie refleksu, a wszystko z prostymi, angielskimi poleceniami: WALK/STOP/NAME/CLAP/JUMP/DANCE - takiego skupienia na twarzach uczniów dawno nie było i choć tych kilka prostych poleceń nie wydaje się trudne do wykonania, to zamiany znaczeń sprawiają, że wszyscy musieli się bardzo koncentrować. A nie jest to łatwe, gdy co chwilę wybuchają gromkie śmiechy - znak, że ktoś pomylił polecenie.
         Zwieńczeniem wspólnych zabaw było "Lepsze poznawanie siebie" - dzięki temu wyszły na jaw sekrety i zdarzenia z życia uczestników spotkania, o jakie byśmy ich nie podejrzewali. Dowiedzieliśmy się na przykład kto wymyślił błotne kąpiele, jak długo trzeba zmywać niezmywalną szminkę albo czego nie dodawać do zupy.
         Spotkanie zakończyło się wręczeniem upominków z okazji Dnia Chłopca oraz wspólnym posiłkiem.
 
 
 
 
 
2018-10-04 - otrzęsiny klasy IV i VII i szkolna dyskoteka
 

 
 
2018-10-03 - Patriotyzm lokalny. #Mirabelka. - zajęcia w klasie IV
Patriotyzm lokalny. #Mirabelka.
 
Uczniowie klasy 4 uczestniczyli w warsztatach historyczno – artystycznych według metody Roz Jakobs Ruch światła i cienia. Tworzyli portrety znanych osób z pobliskiej okolicy. Dodatkową atrakcją było czytanie wrażeniowe książek: Kto ty jesteś? Joanny Olech, Daję słowo. Wędrówki po języku i literaturze. Grzegorza Leszczyńskiego oraz Mirabelki Cezarego Harasimowicza. Zajęcia prowadziła bibliotekarka z CDN PBP w Koninie filia Koło w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz inspirującej akcji czytelniczej Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy wpisującej się w oficjalne obchody 100-lecia Niepodległości.
 
 
 
2018-09-28 - Wieczór integracyjny klasu IV
Wieczór integracji klasy z wychowawcą
 
W dniu 28 września 2018 r. uczniowie klasy IV  wraz z wychowawcami: p. B. Bereszyńską i p. G. Wysockim  uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym na terenie szkoły. Prowadzone zajęcia miały na celu budowanie dobrych relacji między uczniami a nauczycielami  i wdrażanie ich do współdziałania w grupie. Mając na uwadze, iż najfajniejsza nauka jest wtedy, gdy sprawia mnóstwo frajdy, czwartoklasiści mieli okazję uczestniczyć w wielu ćwiczeniach i zabawach edukacyjnych. Śmiechu i zabawy było co niemiara.  Uczniowie wzięli udział m.in. w takich zabawach jak: "Tratwa", "Ludzie do Ludzi" czy "Krótkie polecenia w ruchu", gdzie liczył się spryt, szybkość i pomysł. Zastosowanie ćwiczenia pt. "Budujemy wieżę" pozwoliło nauczycielom poobserwować grupę i poznać kreatywność, zaangażowanie poszczególnych  wychowanków i ich reakcję na sukces lub porażkę. Podczas spotkania nie zabrakło rozgrywek sportowych, w których wykorzystano  piłkę  gąbczastą. Okazją do rozmów i nawiązywania pozytywnych relacji między uczestnikami spotkania był posiłek przywieziony z pizzerni ze Słupcy. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, świetnie się bawili. Trudno było się rozstać. To było naprawdę udane spotkanie!!!
 
 
 
 
 
 
 
2018-10-01 - Europejski Tydzień Sportu
Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym i lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.
 
W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do tej akcji i zorganizowała zajęcia sportowe dla wszystkich uczniów oraz zajęcia aerobiku dla ich rodziców. Uczniowie klasy I i II brali udział w grach i zabawach, w których sprawdzili swoje umiejętności ruchowe, a uczniowie starszych klas mogli rywalizować w wielu konkurencjach sprawnościowych. Oprócz rozgrywek sportowych uczniowie mieli także możliwość skorzystania ze Ścieżki Zdrowia.
 
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i wyzwoliły dużo emocji, a nad prawidłowym ich przebiegiem  czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Monika Barańska i Grzegorz Wysocki.
 
Europejski Tydzień Sportu był świetną okazją do integracji społeczności szkolnej.
 
 
 
 
 
 
 
2018-09-30 - Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Kibicuj z klasą!"
Kibicuj z klasą!
W niedzielę 30 września 2018r. nasza szkoła już po raz piąty wzięła udział w akcji „Kibicuj z klasą!”. Grupa uczniów wraz z opiekunami p. Agnieszką Królikowską i Anną Majdecką oraz p. Marcinem Majdeckim pojechała do Poznania, by na Bułgarskiej kibicować Lechowi Poznań podczas meczu dziesiątej kolejki Lotto Ekstraklasy z Miedzią Legnica.
Mecz zakończył się zwycięstwem Kolejorza przy wyniku 2:1! Emocji nie brakowało!
 
 
 
2018-09-28 - Kolejny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia za nami!
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
 
28 września 2018r. obchodziliśmy po raz kolejny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej była jedną z 4579 szkół z całego świata, które wzięły udział w tym wydarzeniu. Tego dnia w szkole w Drążnej oraz w kilku okolicznych miejscowościach i w Słupcy, a ze względu na wyjazd 28 września części naszych uczniów-egzaminatorów na zajęcia na Uniwersytecie w Poznaniu, także 27 i 29 września przeprowadzona została akcja odpytywania ze znajomości tabliczki mnożenia.
 
Wyruszyliśmy pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!", by przeegzaminować napotkane osoby. Zdecydowana większość egzaminowanych pomyślnie rozwiązywała zadania otrzymując za to imienny certyfikat "Eksperta Tabliczki Mnożenia". Egzamin składał się z 5 pytań - zadań opartych na tabliczce mnożenia, a Ekspertem został każdy, kto poprawnie rozwiązał wszystkie zadania.
 
Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i od razu przywoływała w pamięci wszystkim egzaminowanym mile spędzone szkolne lata. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji mogli zapomnieć o tabliczce mnożenia, mieli okazję do jej przypomnienia, a dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością (nie)trudnych przypadków mnożenia.
 
Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji dziękujemy, a Ekspertom gratulujemy ich wiedzy i do zobaczenia za rok!
 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w szkole organizowali nauczyciele: Mirosław Jadrych, Beata Woźniak i Edyta Selka.
 
 
 
 
2018-09-28 - Dzień Chłopca i Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
W piątek 28 września uczniowie klasy I i II świętowali Dzień Chłopaka. Chłopcy, w tym szczególnym dla siebie dniu, chętnie przyjmowali skierowane do nich życzenia ze strony koleżanek. Wszyscy otrzymali miłe upominki. Ale oprócz wspólnej zabawy nie zabrakło także "odrobiny" nauki: za pomocą prostych składników wykonaliśmy ciekawe doświadczenie - lampę lawową. To eksperyment hipnotyzujący, bo na poruszające się w górę i w dół, kolorowe bąbelki można patrzeć bez końca. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Uroczystość w doskonały sposób posłużyła lepszemu poznaniu i zintegrowaniu zespołów klasowych.
 
A z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadającego na 29 września gimnazjaliści przeczytali swoim młodszym kolegom jedną z przygód Gangu Słodziaków. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. A więc czytajmy!
 
 
 
2018-09-28 - Uczniowie z Drążnej na Uniwersytecie w Poznaniu
Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Noc pełna niezapomnianych wrażeń! W tym samym czasie 28 września br. w całej Europie odbyły się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe pod hasłem: Researchers’ Night. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy. Realizowane przedsięwzięcie skierowane jest do dzieci, młodzieży i nauczycieli. To liczne wykłady, prezentacje oraz warsztaty.
Nasi młodzi naukowcy z klasy siódmej i ósmej pełni zainteresowania i zaciekawienia uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Chemii i Wydziale Biologii oraz podziwiali wystawy łączące nauki przyrodnicze: chemię, biologię i fizykę. Wspaniała atmosfera i możliwość przyjrzenia się pracy naukowców z bliska bardzo spodobała się młodzieży.
 
 
 
2018-09-27 - Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców
Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców
 
27 września 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie miała miejsce uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019 w Powiecie Słupeckim. W uroczystości uczestniczyli: Mariusz Roga - Starosta Powiatu Słupeckiego, Szymon Grzywiński - Wicestarosta Powiatu Słupeckiego, Bogdan Jastrząb - Przewodniczący Rady Powiatu Słupeckiego, Stefan Zieliński - Członek Zarządu Rady Powiatu Słupeckiego, Barbara Wojtkowiak - Radna Powiatu Słupeckiego, Elżbieta Kordylewska - Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Słupcy, Beata Nadgrodkiewicz - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupcy oraz dyrektorzy wyróżnionych szkół. W czasie spotkania Pan Dariusz Mielcarek - Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy, przedstawił sprawozdanie z realizacji kalendarza imprez SZS Wielkopolska za rok szkolny 2017/2018.
Jeszcze tego samego dnia, po uhonorowaniu najlepszych we współzawodnictwie sportowym szkół, odbyły się pierwsze zawody tego roku szkolnego - Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców.
Uzyskując VII miejsce w kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Cierniak, Dominika Najdzińska, Sandra Górna, Martyna Zaparta, Natalia Nowak, Katarzyna Płużyńska, Weronika Mikołajczyk, Julia Wilczewka, Kinga Matuszewska, Emila Wróblewska. W kategorii chłopców, zdobywając VI miejsce, wystąpili: Tomasz Szklarek, Kacper Golak, Jakub Kuchowicz, Wojciech Mioducki, Bartłomiej Stasiak, Igor Jóźwiak, Kamil Czerniejewski, Damian Baranowski, Oskar Kusiołek, Krzysztof Śniegowski. Opiekunem grupy była Pani Monika Barańska.
 
 
 
2018-09-27 - Przedstawiciele naszej szkoły w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie
27 września 2018r. przedstawiciele naszej szkoły: Pani Dyrektor Danuta Samul, Pan Grzegorz Wysocki oraz uczniowie: Michał Król, Daniel Domiński i Dawid Żak otrzymali w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie pomoce dydaktyczne do teoretycznej i praktycznej nauki zasad ruchu drogowego i wychowania komunikacyjnego. Pomoce uroczyście przekazał Dyrektor WORD w Koninie Piotr Korytkowski.
W przekazanego skład wyposażenia wchodzą m.in.: plansze ze znakami drogowymi oraz „I pomoc – wypadek komunikacyjny”, 32 przenośne znaki drogowe, sygnalizator świetlny, mata obrazująca przejście dla pieszych oraz dwa rowery z wyposażeniem.
Uroczystość przekazania sprzętu uświetnili uczniowie gospodarza uroczystości - Szkoły Podstawowej Nr 7 w Koninie, którzy zaprezentowali bardzo ciekawą i pouczającą inscenizację związaną z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach.
Dyrektor WORD w Koninie wręczył także wszystkim zgromadzonym uczniom elementy odblaskowe oraz „Kieszonkowe Kodeksy Rowerzysty”.
Przekazane pomoce wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli jeszcze tego samego dnia podziwiać zaprezentowane na holu szkoły. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na pierwsze zajęcia z ich wykorzystaniem!
 
 
 
2018-09-26 - Europejski Dzień Języków Obcych
Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie. Jest to też okazja do popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie, promowania różnorodności językowej i kulturowej, zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków. 
Tego dnia w naszej szkole uczniowie wysłuchali krótkiej audycji przygotowanej przez Panie Agnieszkę Królikowską i Martę Grabarską, a wcześniej każda z klas przygotowywała gazetkę związaną z nauką języków obcych oraz EDJO.
26 września 2018r. Pani Dyrektor wraz z Paniami Agnieszką Królikowską i Martą Grabarską ogłosiły wyniki konkursu na najładniejszą gazetkę klasową przygotowaną z okazji Światowego Dnia Języków Obcych - pierwsze miejsce zajęła klasa 3a, drugie miejsce klasa 3b, trzecie - klasa 8. Gratulujemy!
 
 
 
2018-09-26 - Koncert Szkoły Muzycznej Yamaha
26 września 2018r. odbył się w naszej szkole koncert muzyczny nauczycieli ze Szkoły Muzycznej Yamaha ze Słupcy. Dzięki zaprezentowanej muzyce i swoim umiejętnościom udało się koncertującym muzykom wciągnąć do zabawy muzycznej całą społeczność szkoły.
 


 
 
2018-09-25 - Przedstawiciele naszej szkoły na Gali Finałowej Konkursu Wielkopolska Szkoła Roku
Na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego przedstawiciele społeczności naszej szkoły Pani Dyrektor Danuta Samul, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Blimka, przedstawiciel Rady Pedagogicznej Mirosław Jadrych oraz uczniowie z Samorządu Uczniowskiego: Zuzanna Kukulska, Dominika Stępniak i Patryk Mikołajczyk gościli 25 września 2018r. na Gali Finałowej Konkursu Wielkopolska Szkoła Roku.
 
 
 
2018-09-21 - Dzień Chłopca w klasie VIII
DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE VIII
 
W piątek 21 września 2018 r. po zakończonych zajęciach lekcyjnych klasa VIII wraz z wychowawcami Panią Agnieszką Królikowską i Panią Beatą Woźniak świętowała Dzień Chłopca.
Spotkanie, którego celem była dobra zabawa i integracja zespołu klasowego odbyło się na terenie szkoły. Pierwszym punktem programu był wspólny posiłek, podczas którego uczniowie wymieniali się wrażeniami z całego tygodnia. Następnie przyszedł czas na wręczenie prezentów! Spersonalizowane koszulki, które chłopcy otrzymali od koleżanek będą doskonałą pamiątką ze szkolnych czasów. Ostatnim punktem programu był wieczór filmowy.
 
 
 
2018-09-20 - Przesłuchanie konkursowe 66 osobowego chóru z naszej szkoły
20 września 2018r. 66 osobowy chór złożony z uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej wziął udział w przesłuchaniu konkursowym Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”. Przesłuchanie odbyło się pod okiem jury konkursowego: Pani Sławomiry Raczyńskiej i Pana prof. Wojciecha Maciejewskiego.
 
„Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA. Szkoła w Drążnej znalazła się w gronie 300 szkół podstawowych z całej Polski, które zostały zakwalifikowane do tego konkursu.
 
Uczniowie ze wszystkich klas żywiołowo wykonali a capella (bez podkładu muzycznego, na żywo i z pamięci) Hymn Polski oraz dwie pieśni hymniczne: „Rotę” i „Boże, coś Polskę”. Uczniów do występu przygotowały Panie Anna Majdecka i Joanna Nowakowska. Tym nietypowym chórem podczas występu dyrygował Patryk Mikołajczyk z klasy IIIA.
 
Udział w konkursie społeczności szkoły w Drążnej jest kolejnym z elementów uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzez czynny w nich udział wzbudzamy zainteresowanie historią polskiego Państwa i Narodu, a wykonanie najbardziej uroczystych pieśni narodowych o charakterze patriotycznym stwarza szansę na doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni.
 
Szkoła w Drążnej aktywnie włączyła się w działania z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod koniec kwietnia tego roku zorganizowała dla społeczności lokalnej Koncert Pieśni Patriotycznych i Tańców Narodowych, a ponowne wykonanie tego koncertu miało miejsce w maju w kościele pw. św. Mikołaja w Młodojewie. 29 kwietnia uczniowie z Drążnej brali udział w próbie bicia Rekordu Guinnessa w tańczeniu Poloneza w Słupcy, a w czerwcu odbył się Szkolny Konkurs Historyczny "Niepodległa". Szkoła, w okresie od stycznia do maja 2018, realizowała cykl zadań konkursowych, których zwieńczeniem było uzyskanie certyfikatu i tytułu Szkoły Młodych Patriotów.
 
Nowy rok szkolny przyniósł realizację kolejnych działań. We współpracy ze Stowarzyszeniem BĄDŹMY RAZEM z Drążnej 14 września miał miejsce wyjazd uczniów do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Obecnie w trakcie realizacji są jeszcze Konkurs Fotograficzny „Niepodległa Polska” i kolejny Konkurs Historyczny.
 
 
 
2018-09-14 - Wyjazd do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu - Stowarzyszenie BĄDŹMY RAZEM w Drążnej
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej 14 września 2018r. uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Było to kolejne działanie Stowarzyszenia BĄDŹMY RAZEM w Drążnej zrealizowane w ramach wygranego konkursu na realizację zadań publicznych Gminy Słupca na rok 2018.
 
W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy, Polska odzyskała niepodległość. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało kolejnym generacjom młodych Polaków przywiązanie do polskości, podtrzymywało tradycje narodowe i otwarcie pokazywało swoją tożsamość.
 
Szczególnym wydarzeniem był Wybuch Powstania Wielkopolskiego w 1918 roku. Było to jedyne powstanie narodowe, które zwieńczone zostało zwycięstwem militarnym, a jego efektem stało się włączenie do odradzającego się państwa polskiego ziem Wielkopolski.
 
Uczniowie szkoły w Drążnej mogli dzięki wizycie w poznańskim muzeum poznać wydarzenia, jakie miały wtedy miejsce, przebieg Powstania, ludzi, dzięki którym są teraz częścią Polski. Takie pokazywanie patriotyzmu na co dzień pozwoliło uczniom szkoły w Drążnej lepiej zrozumieć, jak 100 lat temu walczyliśmy o naszą Niepodległość.
 
Wyjazd do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu współfinansowany był przez Stowarzyszenie BĄDŹMY RAZEM w Drążnej w ramach Wsparcia realizacji zadań publicznych Gminy Słupca na rok 2018.
 
 
 
 
 
2018-09-12,13 - Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego
Jak co roku i w tym także nasza społeczność szkolna włączyła się do akcji Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które zainaugurował 8 września, w Warszawie Prezydent Andrzej Duda.
 
Fragmenty powieści czytali uczniowie klas III gimnazjum oraz klasy VIII szkoły podstawowej, a ich słuchaczami byli Rodzice i Nauczyciele. Prezentacje fragmentów "Przedwiośnia" ilustrowały sceny z ekranizacji powieści.
 
Podniosłą atmosferę podkreślała dekoracja i biało czerwone kwiaty, które swoją barwą przypominały kolor flagi. W trwającym roku stulecia odzyskania Niepodległości to właśnie lektura „Przedwiośnia” została wybrana do wspólnego czytania. Utwór wspaniale pokazuje dążenie do Polski i polskości, a wśród pytań, jakie stawiają sobie bohaterowie, najważniejsze brzmi „Jaka Polska?”. Przesłanie wypływające z dzieła Żeromskiego niech będzie refleksją nad przeszłością i przyszłością naszej Ojczyzny.
 
 
 
2018-09-13 - Międzynarodowy Dzień Kropki 2018. Wielka książka- mały teatr.
13.09.2018r. to dzień pełen wrażeń.... Uruchomiliśmy wyobraźnię - tworzyliśmy własne opowiadania. Nie zabrakło czytania wrażeniowego, w tle towarzyszyły nam emocje, mimika, ruch i zabawa. Tego dnia najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedziła Pani Karola Glasner z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie i przeprowadziła zajęcia oparte na kartach teatrzyku Kamishibai. Dzieci wysłuchały Legendy o królu kruków, następnie wykonywały indywidualne prace plastyczne oraz tworzyły opowieści w grupach. Każdy uczestnik zajęć stworzył, na podstawie jednej z kostek obrazkowych, nowy fragment wspólnej historii, którą następnie zaprezentowano przed rówieśnikami w teatrzyku Kamishibai. Powstały trzy niezwykle interesujące dziecięce bajki. Na zakończenie zajęć dzieci usłyszały Legendę o smoku wawelskim.
 
 
 
 
2018-09-13 - Spotkanie z Policją
13 września 2018r. był dla naszych pierwszo- i drugoklasistów dniem pełnym wrażeń. Najmłodszych uczniów naszej placówki odwiedzili m.in. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Słupcy: podkomisarz Wojciech Kujawa oraz aspirant Adam Szymaszek. Za pomocą ciekawej prezentacji multimedialnej, policjanci przypomnieli dzieciom zasady ruchu drogowego oraz zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci obejrzały również krótki filmik wyjaśniający jak ważna jest rola elementów odblaskowych w zwiększaniu widoczności pieszych i rowerzystów. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali odblaski, które od razu przyczepili do swoich plecaków.
 
 
 
2018-09-11 - "Dywizjon 303" w słupeckim kinie Sokolnia
Film z pewnością stanowi dla uczniów atrakcyjną formę przekazywania wiedzy historycznej. W dniu 11 września 2018 roku uczniowie klas VII – VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w projekcji filmu Dywizjon 303 w słupeckim kinie Sokolnia. Obraz o polskich lotnikach biorących udział w Bitwie o Anglię przybliżył młodemu pokoleniu tematykę II wojny światowej i zaangażowanie Polaków w walkę z nazizmem. Skłonił ich do refleksji na temat postaw obywatelskich, patriotycznych i społecznych, a także stał się punktem wyjścia do rozmowy o wartościach i dylematach moralnych. Według uczniów o atrakcyjności tego filmu decydowały „nieźle nakręcone sceny walk powietrznych”, jak również efekty specjalne, które były na „przyzwoitym poziomie”.
Wyjazdy do kina cieszą się wśród uczniów dużą popularnością i dlatego już z niecierpliwością wyczekują na kolejny seans!!!
 
Konkurs Fotograficzny NIEPODLEGŁA POLSKA
Regulamin Konkursu Fotograficznego NIEPODLEGŁA POLSKA organizowanego przez Stowarzyszenie BĄDŹMY RAZEM w Drążnej w ramach Wsparcia realizacji zadań publicznych Gminy Słupca na rok 2018
I. CELE KONKURSU
1. Rozumienie istoty patriotyzmu przez uczniów.
2. Wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej.
3. Poznanie miejsc upamiętniających walkę o niepodległość.
4. Zainteresowanie fotografowaniem jako kreatywnym sposobem spędzania wolnego czasu.
5. Realizacja zainteresowań i pasji uczniów.
II. ZAKRES TEMATYCZNY KONKURSU
1. Twórcza i indywidualna interpretacja tematu „Niepodległa Polska” np. miejsca pamięci narodowej dotyczące ważnych wydarzeń historycznych i walki o niepodległość (zabytki, cmentarze, groby, pomniki itd.) oraz inne patriotyczne przeżycia, doświadczenia i sytuacje dostrzeżone poprzez obiektyw aparatu fotograficznego.
III. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „BĄDŹMY RAZEM” w Drążnej w ramach Wsparcia realizacji zadań publicznych Gminy Słupca na rok 2018.
2. Zasady konkursu określa niniejszy regulamin.
3. Konkurs jest skierowany do społeczności lokalnej, w szczególności do Uczniów, Rodziców, Pracowników oraz Absolwentów Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej.
4. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
5. Prace wykonane niezgodnie z regulaminem nie będą brane pod uwagę przy ocenie konkursowej.
6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone nie później niż 11 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej oraz na stronie www.drazna.pl.
7. Uczestnik konkursu, zgłaszając zdjęcia konkursowe, zgadza się tym samym, iż zapoznał się z treścią regulaminu konkursu i ją akceptuje.
8. Uczestnik, poprzez zgłoszenie zdjęcia oświadcza, że przysługują mu wyłącznie autorskie prawa osobiste i majątkowe oraz że nie są one w żaden sposób ograniczone lub obciążone prawami osób trzecich, a także że nie narusza praw osób trzecich i wszystkie osoby widniejące na fotografii wyrażają zgodę na publiczne udostępnianie ich wizerunku.
9. W przypadku wystąpienia przeciwko organizatorowi przez osobę trzecią z roszczeniami wynikającymi z naruszenia jej praw w związku z korzystaniem przez organizatora z fotografii uczestnik zobowiązuje się do ich zaspokojenia i zwolnienia organizatora od wszelkiej odpowiedzialności w tym zakresie. W przypadku, gdy organizator byłby zobowiązany zgodnie z obowiązującym prawem do zapłaty jakiegokolwiek odszkodowania w związku z roszczeniami osób trzecich, o których mowa powyżej, uczestnik zobowiązany jest niezwłocznie zwrócić organizatorowi kwoty odpowiadające tym roszczeniom oraz wszelkich wydatków związanych z nimi kosztów i wydatków łącznie z kosztami zastępstwa prawnego (procesowego).
10. Uczestnik udziela organizatorowi nieodpłatnej, nieograniczonej terytorialnie ani czasowo wyłącznej licencji na korzystanie ze zgłoszonej fotografii na potrzeby realizacji i promocji konkursu, jak również na wszystkie czynności konieczne dla udostępnienia zdjęcia i realizacji konkursu, publikację w materiałach promocyjnych i informacyjnych, w tym na stronach Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej, na wszystkich polach eksploatacji, a w szczególności na: utrwalanie i zwielokrotnianie fotografii; wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy fotografii, w tym techniką drukarską, reprograficzną oraz zapisu magnetycznego, oraz techniką cyfrową; utrwalanie i zwielokrotnianie w pamięci komputera, na dyskach komputerowych oraz wszystkich typach nośników przeznaczonych do zapisu cyfrowego, w taki sposób, aby fotografie mogły być udostępniane w sieciach komputerowych, sieciach telefonii komórkowych oraz przy użyciu sieci telekomunikacyjnych i przekazu satelitarnego, jak również utrwalanie i zwielokrotnianie techniką światłoczułą i techniką zapisu komputerowego na nośnikach dostosowanych do tej formy zapisu; wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy; publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.
11. Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów Konkursu i nie będą udostępniane podmiotom trzecim.
12. Organizator zastrzega sobie prawo do: zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie Konkursu. odstąpienia od organizowania konkursu bez podania przyczyny, nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt małej ilości przekazanych prac, rozstrzygania w kwestiach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu.
IV. PRACE KONKURSOWE
1. Każdy uczestnik przekazuje od 1 do 3 zdjęć wywołanych na papierze fotograficznym w formacie minimum 15x21 cm spełniających wymogi tematyczne konkursu. Wywołane na papierze fotograficznym fotografie zgłoszone do konkursu nie będą zwracane – zostaną wyeksponowane na pokonkursowej wystawie w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej.
2. Zdjęcia mogą zostać także przekazane w postaci elektronicznej, z zastrzeżeniem, że muszą spełniać wymogi tematyczne konkursu oraz następujące warunki techniczne: zdjęcia w postaci pliku w formacie JPG, o wymiarach każdego nadesłanego zdjęcia nie mniej niż 800 pikseli, a nie więcej niż 2500 pikseli na dłuższym boku zdjęcia, o objętości każdego przesłanego pliku nie większej niż 5 megabajtów. Na prośbę organizatorów uczestnicy mogą zostać poproszeni o ponowne przesłanie zdjęcia konkursowego lepszej jakości.
3. Do fotografii należy dołączyć informacje o autorze: imię i nazwisko oraz opis zdjęcia (np. tytuł, miejsce wykonania zdjęcia, co przedstawia - max. 180 znaków ze spacjami).
4. Z konkursu wyłącza się prace uprzednio nagradzane lub wystawiane.
5. Fotografie należy składać w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej lub przesłać drogą mailową na adres: drazna@wp.pl
6. Termin zgłaszania zdjęć mija 26 października 2018r..
V. KRYTERIA OCENY PRAC KONKURSOWYCH
1. Oceny fotografii dokona powołane przez Organizatora jury.
2. Ocenie podlegać będą następujące elementy prac: zgodność z tematyką konkursu, ekspresja emocji zawartych w obrazie, pomysłowość, oryginalność, estetyka wykonania pracy.
VI. NAGRODY
1. Nagrody zostaną przyznane autorom, których prace uzyskają największą liczbę punktów.
2. Organizator przewiduje przyznanie maksymalnie 3 nagród rzeczowych.
3. Wybrane spośród zgłoszonych prace konkursowe zostaną wyeksponowane na pokonkursowej wystawie w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej oraz na stronie www.drazna.pl.
 
 
2018-09-28 - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - po raz kolejny uczestniczymy w międzynarodowej akcji. Ruszają szkolne zapisy!
 
Ruszają szkone zapisy do udziału w akcji Światowe Dni Tabliczki Mnożenia - zapisywać się można u nauczycieli matematyki w naszej szkole.
 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 28 września 2018 roku szkoły z różnych stron świata będą uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.
Jak pokazuje doświadczenie poprzednich edycji, taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla…dorosłych. Dzieci natomiast są niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora.
Wiele emocji wywołują egzaminy przeprowadzane przez Patrole Egzaminacyjne. Uczniowie-egzaminatorzy wychodzą na ulice, do sklepów, parków i przepytują przypadkowych przechodniów.
„Egzamin” – brzmi bardzo groźnie i wielu osobom kojarzy się z trudnymi „przeprawami” – w formie testów, klasówek i zaliczeń. W trakcie ŚDTM egzaminy są znacznie przyjemniejsze! Ich główną formą są losy o różnym stopniu trudności.
Każda osoba, która odpowie (ustnie lub pisemnie) na 5 pytań z losu, otrzymuje tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Oczywiście egzaminy odbędą się, jeśli dorośli wykażą się odwagą i do nich podejdą. Nie jest to wcale prosta sprawa stanąć przed tak poważną Komisją!
 
 
2018-09-03 - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
3 września 2018r. o godzinie 8:25 zaczęliśmy nowy rok szkolny.